fbpx
Strona głównaPolecanePolski Ład pomoże w inwestycjach częstochowskich? Miasto złożyło do rządowego funduszu trzy...

Polski Ład pomoże w inwestycjach częstochowskich? Miasto złożyło do rządowego funduszu trzy projekty

Polski Ład pomoże w inwestycjach częstochowskich? Miasto złożyło do rządowego funduszu trzy projekty. W sumie chodzi o 100 mln złotych na dwie inwestycje drogowe oraz o budowę miejskiego przedszkola.

W ramach Rządowego Funduszu Polski Ład Gmina Miasto Częstochowa złożyła trzy projekty: dwa na budowę i modernizację infrastruktury drogowej oraz jeden na budowę Miejskiego Przedszkola nr 29.

Miasto zamierza z dotacją rządową zrealizować projekty drogowe pod nazwą: „Budowa połączenia komunikacyjnego ul. 1 Maja – Krakowska w Częstochowie” oraz „Budowa połączenia drogowego ul. Wojciecha Korfantego z ul. Bugajską w Częstochowie” .

Pierwsza z planowanych modernizacji dróg dotyczy przekształcenia ronda na skrzyżowaniu Al. Niepodległości, ul. 1 Maja, ul. Mickiewicza i Al. Wolności w tzw. rondo turbinowe, wybudowania wiaduktu drogowego o długości 150 m nad torami kolejowymi oraz przebudowy fragmentu ul. Krakowskiej wraz ze skrzyżowaniem z ul. ks. Wróblewskiego.

Koszt tej inwestycji wyceniono na ponad 70 mln złotych. Częstochowski samorząd wystąpił o dotację rządową na ten cel w wysokości ponad 66 milionów.

Druga z planowanych drogowych inwestycji dotyczy budowy drogi gminnej – ulicy Korfantego, która połączy tereny inwestycyjne i zakłady produkcyjne z drogą DK-46 (ul. Bugajska) oraz z ościennymi gminami. Koszt tej budowy oszacowano na ponad 44 mln złotych. Miasto spodziewa się uzyskać na ten cel w ramach Polskiego Ładu 30 milionów.

Trzeci z wniosków związany jest z budową Miejskiego Przedszkola nr 29 w Częstochowie przy ul. Osada Młyńska 1 wraz z rozbiórką istniejącego przedszkola i zagospodarowaniem terenu. W planach jest nie tylko wzniesienie nowego, dwukondygnacyjnego budynku, ale także wybudowanie placu zabaw oraz drogi dojazdowej z parkingiem.

Szacowana wartość inwestycji to 9,2 mln zł, a wnioskowane dofinansowanie to 5 mln złotych.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here