Nie daj się kleszczom.
Już dzisiaj weź udział w bezpłatnym programie profilaktyki chorób odkleszczowych Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii oraz Rehabilitacji i sprawdź czy nie chorujesz na jedną z nich.
Główny cel tego projektu to zmniejszenie zapadalności oraz poprawa wykrywalności boreliozy z Lyme i innych chorób, które przenoszone są przez kleszcze, poprzez działania edukacyjno-informacyjne, oraz diagnostyczne pośród osób z populacji w wieku aktywności zawodowej, w wieku minimum 15 lat, ze szczególnym uwzględnieniem osób, które są z grupy ryzyka ze względu na wykonywany zawód bądź uprawiane hobby.
W projekcie mogą wziąć udział osoby które są:
W wieku aktywności zawodowej, zamieszkujące regiony częstego występowania kleszczy oraz wykonującego zawody, które sprzyjają podwyższonemu ryzyku kontaktu z tymi właśnie pasożytami.
Personel medyczny czyli lekarze oraz pielęgniarki z placówek Podstawowej Opieki Zdrowotnej.
Trzeba pamiętać, iż borelioza z Lyme ma charakter choroby postępującej, w której można wyodrębnić następne jej stadia. Objawy dotyczą wielu układów i z czasem mogą pojawić się z różnym nasileniem. Zakażenie może przyjąć formę bezobjawową, ale także ciężkiego przypadku z nieodwracalnymi zmianami w obrębie układu nerwowego oraz stawowego. Nie należy czekać, aż będzie za późno.
Więcej informacji znajdziecie TUTAJ.
Więcej informacji na temat programu profilaktyki chorób odkleszczowych, który realizowany jest na terenie całej Polski przez różne podmioty, można znaleźć na stronie NFZ.
K KIK