Prezydent Częstochowy apeluje do pątników, aby w tym roku ze względu na koronawirusa zrezygnowali z pieszych pielgrzymek

0
480


Prezydent Częstochowy apeluje do pątników, aby w tym roku ze względu na koronawirusa zrezygnowali z pieszych pielgrzymek.

Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk opublikował w internecie film, w którym namawia pielgrzymów do rezygnacji w tym roku z licznego odwiedzania miasta. Jego zdaniem, duże grupy osób, w których trudno będzie utrzymać rygory sanitarne i bezpieczną odległość, co nadal nakazują w związku z pandemią przepisy, mogą stać się źródłem nowych ognisk zakażenia Covid-19. Przypomina, że zawsze pątnicy są mile widziani w Częstochowie.
– Dlatego rokrocznie zapraszamy Was do Częstochowy, tym razem proszę, przybywajcie i czujcie się u nas jak u siebie, ale w przyszłym roku – zaapelował w filmie prezydent Matyjaszczyk.- Nie chciałbym, aby pielgrzymki o pięknej, wielowiekowej tradycji stały się źródłem nowych ognisk zachorowań na koronawirusa.
W apelu włodarz Częstochowy zaapelował, aby wszyscy byli odpowiedzialni i przestrzegali rygorów sanitarnych, aby można było wygrać z epidemią.
– To już udaje się w Częstochowie – powiedział prezydent. – Dzięki mądrości i zdyscyplinowaniu mieszkanek i mieszkańców oraz dzięki wysiłkowi medyków i wolontariuszy, a także innych służb mamy bardzo niewiele zakażeń koronawirusem oraz zachorowań na Covid-19. Niech tak pozostanie i niech tegoroczny sezon pielgrzymkowy nie stanie się źródłem trosk o zdrowie, także dla żadnego z pielgrzymów. A w przyszłym roku spotkajmy się wszyscy w naszym mieście radośni, pełni nadziei i przede wszystkim zdrowi.

Apel prezydenta można obejrzeć, klikając w link:

Apel do pielgrzymów

Szanowni pielgrzymi❗ Przybywajcie i czujcie się u nas jak u siebie w domu, ale w przyszłym roku. Nie chciałbym, aby pielgrzymki o pięknej, wielowiekowej tradycji stały się źródłem nowych ognisk zachorowań na koronawirusa😷Cały apel do pątników znajdziecie poniżej⬇️⬇️⬇️

Opublikowany przez Krzysztofa Matyjaszczyka Wtorek, 7 lipca 2020


(IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here