Piłsudskiego tylko warunkowo przejezdna

0
190

Centra przesiadkowe już coraz bliżej. Piłsudskiego tylko warunkowo przejezdna.

Rozpoczęły się pierwsze odbiory techniczne na budowach węzłów przesiadkowych w Częstochowie. Jak zapowiada jednak Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie, do ostatecznego finału prac zasadniczych jeszcze jednak kilka tygodni.

Piłsudskiego tylko warunkowo przejezdna 1
  • Wykonawca po uwzględnieniu zgłoszonych uwag powinien być gotowy do oddania do użytku inwestycji w trzech lokalizacjach wraz z łączącą je siecią dróg rowerowych w drugiej połowie lipca – informuje rzecznik prasowy MZDiT Maciej Hasik. – Jednak mówimy o zasadniczej części, tam gdzie kwestia zarządzania gruntami była rozstrzygnięta od dawna. Część prac będzie jeszcze kontynuowana. Chodzi o roboty pozostałe do wykonania na działkach przekazanych dopiero niedawno w wyniku sfinalizowania uzgodnień pomiędzy PKP i MZDiT.
    Jak przekazał Zarząd, do połowy grudnia potrwają więc jeszcze częściowe prace na wspomnianych parcelach przy budowie parkingów przy PKP Stradom i PKP Głównym.
    W okolicach wszystkich trzech dworów drogi i chodniki są już praktycznie gotowe, ale ulice nadal oficjalnie pozostają zamknięte. Tak jest na przykład na ulicy Piłsudskiego w Śródmieściu.
  • Jeśli chodzi o ruch kołowy, rowerowy czy pieszy to jest on warunkowo dopuszczony w ciągu głównych ulic przy wszystkich centrach, ale pamiętajmy, że wciąż jest to plac budowy i należy zachować uwagę – informuje rzecznik prasowy MZDiT. – Pełna funkcjonalność węzłów przesiadkowych jeszcze przed nami, czekamy na zakończenie finalizowanych prac i pełne odbiory techniczne jak i wieńczące dzieło prace dodatkowe.
    (Tekst i fot. IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here