fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywka"Pożar w sercu" wybuchnie premierowo na scenie częstochowskiego teatru

„Pożar w sercu” wybuchnie premierowo na scenie częstochowskiego teatru

Po „Strefie zero” i „Zażynkach” Teatr im. Mickiewicza wprowadza do repertuaru kolejną nowość – „Pożar w sercu”. Premiera w sobotę, 25 września.

„Pożar w sercu” nie jest typową premierową propozycją, nie jest to bowiem zupełna nowość. Widowisko muzyczne widzowie znają już jako „Rytm w sercu”. Koncert ten powstał na specjalne zamówienie częstochowskiego Wydziału Zdrowia i rządzić się musiał prawami imprezy okolicznościowej, stąd i formuła okrojona do godzinnej ramy. Tytuł ten prezentowano przede wszystkim podczas wręczenia nagrody im. Władysława Biegańskiego. Z kolei publiczność mogła go obejrzeć trzykrotnie w sezonie letnim.

"Pożar w sercu" wybuchnie premierowo na scenie częstochowskiego teatru 1
„Pożar w sercu” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

-Decydując się na premierę teatralną czuliśmy się w obowiązku nieco przerobić scenariusz. Dlatego wykreśliliśmy z niego piosenki śpiewane wcześniej w „Zaczarowanym koniu”, a dołożyliśmy sześć nowych – w tym takie przeboje jak: „Wakacje z blondynką”, „Poszłabym za Tobą”, „Rebeka” czy „W Polskę idziemy…”, ale i nieco mniej znane jak „Tato, kup mi dżinsy” i piękne tango „Stachu”Doszły też teksty mówione, miejscami poetyckie, miejscami satyryczne i …. z „Rytmu…” zrobił się „Pożar” – zaznacza Robert Dorosławski, dyrektor Teatru im. Mickiewicza oraz reżyser spektaklu.

Szef częstochowskiej sceny zaznacza, że kabaret muzyczny staje się powoli specjalnością instytucji. Dowodem na to jest sympatia, którą widzowie obdarzyli wspomnianego „Zaczarowanego konia. Piosenki lat pięćdziesiątych”.

"Pożar w sercu" wybuchnie premierowo na scenie częstochowskiego teatru 2
„Pożar w sercu” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Na scenie wystąpi aż 17 osób!

I tym razem muzykę na żywo serwuje żywiołowa Makabunda, której przewodzi Wojtek „Brodi” Turbiarz, a tworzą ją Agnieszka Pawełczyk, Damian Kluźniak, Piotr Nikoli, Wojciech Cyndecki, Borys Sławenta, Konrad Gzik oraz Adrian Gzik.

Zespół znany z „Zaczarowanego konia”, czyli Iwonę Chołuj, Martę Honzatko, Waldemara Cudzika, Macieja Półtoraka i Antoniego Rota wpierają zaś Hanna Zbyryt, Michał Kula i Adam Hutyra.

-Razem z moją skromną osobą na scenie jest 17 osób. To naprawdę spory zespół. Wspólnie zapraszamy na żywiołowy i naprawdę energetyczny koncert – dodaje Dorosławski.

"Pożar w sercu" wybuchnie premierowo na scenie częstochowskiego teatru 3
„Pożar w sercu” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Kiedy można zobaczyć „Pożar w sercu”?

 Zanim przyjdzie pora na zapowiadaną premierę, spektakl w okrojonej wersji będzie prezentowany 24 września podczas Gali Politechniki Częstochowskiej. Dzień później, o godz. 19 będzie premiera, a w niedzielę – 26 września -dwa spektakle popremierowe grane o godz. 16 i 19. Ten wieczorny zwieńczy zaś uroczystość wręczenia Nagród Teatralnych Prezydenta Miasta Częstochowy za sezony 2019/2020 i 2020/2021.

Komu nie uda się obejrzeć „Pożaru w sercu” we wrześniu, będzie miał na to okazję 14,15 i 16 października. O bilety należy pytać w kasie teatru przy ul. Kilińskiego 15. Szczegóły: www.teatr-mickiewicza.pl.

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -