fbpx
Strona głównaWiadomościPożar w ośrodku w Kulach. Ogień celowo podłożył osadzony tam mężczyzna

Pożar w ośrodku w Kulach. Ogień celowo podłożył osadzony tam mężczyzna

Pożar w ośrodku w Kulach. Ogień celowo podłożył osadzony tam mężczyzna.  Na szczęście to tylko scenariusz ćwiczeń przeprowadzonych tam z udziałem kłobuckich policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku wzięli udział w ćwiczeniach, które odbyły się na terenie Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach.

Jak informuje komenda, przeprowadzone działania miały na celu sprawdzenie możliwości mobilizacyjnych oraz współpracę policji z innymi służbami ratowniczymi.

Scenariusz ćwiczeń był następujący: najpierw policja otrzymała  telefoniczne zgłoszenie do dyżurnego Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej w Kulach, które dotyczyło podpalenia jednego z budynków na terenie ośrodka, potem ogłoszono alarm dla funkcjonariuszy Centralnego Ośrodka Szkolenia Służby Więziennej, a następnie zarządzono ewakuację wszystkich pracowników i słuchaczy znajdujących się na zagrożonym terenie.

„Pożar”  zgłoszono do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłobucku, a także poinformowano o zdarzeniu Komendę Powiatową Policji w Kłobucku.

– Do czasu przybycia Straży Pożarnej, funkcjonariusze Służby Więziennej przystąpili do działań gaśniczych – przekazała kłobucka policja. – Po kilkunastu minutach od zgłoszenia na miejsce przybyli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kłobucku, którzy dokonali zatrzymania obezwładnionego przez funkcjonariuszy służby więziennej podpalacza. Po wykonaniu wszystkich procedur pracownicy i słuchacze mogli spokojnie wrócić na zajęcia.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -