fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoPożar stolarni w Lisowie. W kulminacyjnym momencie gasiło go 70 strażaków

Pożar stolarni w Lisowie. W kulminacyjnym momencie gasiło go 70 strażaków

W czwartek nad ranem stolarni w Lisowie (gm. Herby) wybuchł pożar. Na miejsce skierowano 16 zastępów straży pożarnej.

Informację o wybuchu pożaru w stolarni w Lisowie (gm. Herby) Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu otrzymała nad ranem, w czwartek 8 kwietnia.

-Otrzymaliśmy je dokładnie o godz. 3.24. Na miejsce skierowane zostało łącznie 16 zastępów straży OSP i PSP z powiatów lublinieckiego i częstochowskiego – informuje st. kpt. Wojciech Kwapień, oficer prasowy KP PSP w Lublińcu.

Na miejscu okazało się, że ogień objął wolnostojący budynek dwukondygnacyjny o wymiarach ok. 10 na 20 m kw. By zwalczyć zagrożenie, podano ok.12 prądów gaśniczych na wnętrze i dach obiektu.

-W kulminacyjnym momencie na miejscu pracowało ok. 70 strażaków. Przed godz. 5 główne ogniska zostały ugaszone. Spaliły się półprodukty i produkty gotowe znajdujące się w pomieszczeniach stolarni. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Na chwilę obecną trwa dogaszanie i wyciąganie materiałów z wnętrza pomieszczenia – dodaje st. kpt. Kwapień.

Na miejscu zdarzenia działania prowadzą również m.in. funkcjonariusze policji i Inspektorat Nadzoru Budowlanego. Trwa wyjaśnianie przyczyn wybuchu pożaru.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -