fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneCzęstochowa szykuje Punkty Szczepień Masowych

Częstochowa szykuje Punkty Szczepień Masowych

Rząd zapowiada, że akcja szczepień przeciwko COVID-19 znacznie przyspieszy, bo zwiększy się dostępność szczepionek. W związku z tym w każdym mieście i powiecie, z pomocą samorządów, mają jak najszybciej powstawać tzw. Punkty Szczepień Masowych, w których można będzie podawać preparaty zapobiegające zakażaniu koronawirusem jak największej liczbie osób.

Nowe Punkty Szczepień Masowych, jak ustalono, powinny być tworzone przez samorządy w uzgodnieniu z wojewodami. Wojewodowie i samorządy mają dążyć do zapewnienia w każdym powiecie możliwości wykonywania ok. 800 szczepień tygodniowo na 10 tys. dorosłych mieszkańców.

Zgodnie z tą koncepcją każdy PSM powinien działać przy wybranym podmiocie prowadzącym działalność leczniczą (PWDL), jako oddzielny punkt szczepień.

W Częstochowie takie punkty ruszą w dwóch miejscach: w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy Mirowskiej oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy alei Pokoju. Taka jest propozycja miasta uzgodniona z dyrekcjami obu szpitali oraz wojewodą.

Aby szczepienia przebiegały sprawnie, w każdym PSM-ie mają pracować co najmniej 2-3 zespoły podające szczepionki. Zakłada się, że każdy z nich będzie w stanie dokonać minimum 100 szczepień każdego dnia.

Jak przekazało miasto, mając na uwadze przede wszystkim bezpieczeństwo zdrowotne częstochowian, możliwość zapewnienia wykwalifikowanej kadry w punktach szczepień oraz odpowiednich warunków sanitarnych, w Częstochowie utworzenie Punktów Szczepień Masowych zaplanowane zostało w Miejskim Szpitalu Zespolonym (MSZ podlega samorządowi miejskiemu) oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie przy alei Pokoju 44, czyli w oddziale szpitalnym na Kucelinie (WSS podlega władzom marszałkowskim województwa).

Te dwa nowe miejsca uzupełnią działające już od przełomu roku inne punkty szczepień. Obecnie w mieście jest ich w sumie 34. Dwa z nich w Miejskim Szpitalu Zespolonym przy ul. Bony i Mirowskiej oraz w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Bialskiej.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -