Przy drodze powiatowej w Kusiętach powstanie chodnik

0
210

23 listopada 2020 roku został przekazany plac pod budowę chodnika przy drodze powiatowej w Kusiętach. Wykonawcą prac będzie firma OLS Sp. z o.o. z Lublińca.

Z wyłonioną z przetargu firmą OLS Sp. z o.o. z Lublińca, umowę na budowę chodnika podpisał Powiatowy Zarząd Dróg w Częstochowie. Inwestycja będzie zrealizowana za kwotę 1.666.000,01 zł, która ma być zrealizowana do końca 2021 roku. W ramach porozumienia zawartego między Gminą Olsztyn i Powiatem Częstochowskim realizację zadania po połowie sfinansują oba samorządy.

W oficjalnym przekazaniu placu budowy wzięli udział przedstawiciele: Powiatowego Zarządu Dróg w Częstochowie, wykonawcy, Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji okręgu częstochowskiego oraz gminy Olsztyn.

W ramach realizacji zadania przewidziana jest budowa prawie 2-kilometrowego chodnika przy drodze powiatowej o szerokości 2 m. Dodatkowo będzie zrobione odwodnienie oraz indywidualne wjazdy na posesje. Prace, polegające na budowie kanalizacji deszczowej, rozpoczną się jeszcze w listopadzie.

Nowy chodnik będzie przedłużeniem już istniejącego, który został wybudowany przez gminę w 2018 roku, od remizy za szkołę podstawową w Kusiętach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here