Powraca handel w galeriach handlowych, żłobki i przedszkola będą otwierane

0
516

Otwarcie hoteli, galerii handlowych i przedszkoli to część zmian, jakie od przyszłego tygodnia zapowiada rząd.
Na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki zapowiedział kolejne luzowanie obostrzeń związanych z koronawirusem. Od 4 maja otwarte mają być hotele i miejsca noclegowe. Ponownie zaczną działać sklepy w galeriach handlowych.

Powraca handel w galeriach handlowych, żłobki i przedszkola będą otwierane 1


Przywrócone zostaną zabiegi rehabilitacyjne, z wyłączeniem salonów masażu. Otwarte zostaną także obiekty sportowe na świeżym powietrzu: Orliki, boiska czy korty tenisowe. Jak zapowiedział premier, w ciągu najdalej dwóch tygodni rząd prawdopodobnie dopuści także działanie rowerów miejskich.
Rząd zapowiada także częściowe odmrożenie kultury. Począwszy od przyszłego tygodnia rząd dopuszcza otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki.

Powraca handel w galeriach handlowych, żłobki i przedszkola będą otwierane 2


Od 6 maja chcemy dopuścić otwarcie żłobków i przedszkoli — zapowiedział na konferencji prasowej premier Morawiecki. — Decyzję o tym otwarciu podejmą organy założycielskie, a otwarcie będzie obowiązywało zgodnie z wymaganiami sanitarnymi. Zapewnimy środki dezynfekcyjne w dodatkowych ilościach.
Przedszkola i żłobki mają być uruchomione z myślą o rodzinach, którzy muszą wracać do pracy. Tutaj trzeba będzie pomyśleć o organizowaniu mniejszych grup dla dzieci.

Powraca handel w galeriach handlowych, żłobki i przedszkola będą otwierane 3


Jednocześnie zarówno premier, jak i minister zdrowia Łukasz Szumowski, nadal wszędzie obowiązywać będą zasady bezpieczeństwa. Obaj zaapelowali o przestrzeganiu bezpiecznego dystansu dwóch metrów, zasłaniania twarzy maseczkami. Jak powiedział Łukasz Szumowski, jeżeli po zniesieniu tych obostrzeń nie będziemy zachowywać się odpowiedzialnie, inaczej możemy mieć skok zachorowań.


Bardzo proszę o rozsądek na majówkę — zaapelował minister Szumowski — Proszę, abyśmy się dystansowali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here