fbpx
Strona główna Polecane Osoby szyjące maseczki ochronne potrzebują pilnie gumki! Kto ma, niech podaruje

Osoby szyjące maseczki ochronne potrzebują pilnie gumki! Kto ma, niech podaruje

Kolejny tydzień trwa szycie maseczek ochronnych przez przedsiębiorców Centrum Handlowego “Promenada”, a także kilkudziesięciu wolontariuszy, którzy się do nich dołączyli.

Osoby szyjące maseczki ochronne potrzebują pilnie gumki! Kto ma, niech podaruje 1

Akcja rozwija się w błyskawicznym tempie. Jest coraz więcej chętnych do pomocy, ale także coraz więcej osób, którym uszyte w częstochowskich domach maseczki bardzo się przydadzą.

Osoby szyjące maseczki ochronne potrzebują pilnie gumki! Kto ma, niech podaruje 2
  • Na początku zaczęliśmy szyć maseczki z myślą o pielęgniarkach, teraz odbiorcami są przedstawiciele kolejnych zawodów — opowiada nam Sylwia Grząba, jedna z koordynatorek akcji. – Nasze maseczki trafiły więc także do częstochowskiego pogotowia, komisariatów policji, a teraz także do sprzedawczyń w sklepach.
    Maseczki powstają w samym centrum “Promenada”, gdzie ze względów bezpieczeństwa szycie odbywa się w dwóch osobnych pomieszczeniach, a także szyte są w domach kilkudziesięciu częstochowianek.
  • Ludzie pomagają, jak mogą — mówi pani Sylwia. – W akcję zaangażowane są głównie panie, ale i panów nie brakuje. Mamy w swoim gronie rodzynka, pana Jacka, który wspiera naszą pracę: prasuje gotowe maseczki, ale także dba o nas, przynosząc smaczne śniadanka.
    Jak opowiada Sylwia Grząba, rąk do pracy i materiału na maseczki nie brakuje. Niestety zaczyna brakować miękkiej gumy. Tymczasem jest ona niezbędna do uszycia maseczek. Wolontariusze apelują o pomoc. Kto ma taką gumkę i zechce ja przekazać, może się skontaktować z panią Sylwią. Jej numer telefonu: 603 11 57 41.
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here