Porażka Skry w Siedlcach

W 12. kolejce 2. ligi piłkarze Skry Częstochowa przegrali w Siedlcach z Pogonią 1:2.

Spotkanie zapowiadało się na zacięte, bo obydwie drużyny miały przed meczem po 17 punktów. I takie też było. Szkoda jednak, że częstochowianie wrócili do domów bez punktu.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Drugą część meczu lepiej rozpoczęli zawodnicy Skry, którzy już w 48. minucie po golu Oliviera Wyparta wyszli na prowadzenie. Skra nie utrzymała zbyt długo prowadzenia, bo Pogoń zremisowała sześć minut później.

Gospodarze do końca walczyli o zwycięstwo. Drugiego gola Pogoń zdobyła w 87. minucie i ostatecznie wygrała ze Skrą 2:1.

Pogoń z 20 punktami zajmuje 4. miejsce. Skra z 17 punktami spadła na 10. pozycję.

MR-K, fot: Natanael Brewczyński (Skra Częstochowa)

Pogoń Siedlce – Skra Częstochowa 2:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wypart (48.), 1:1 Sinior (54.), 2:1 Nowak (87.)

Skra: Szymkowiak – Nawrocki (58. O. Kucharczyk), Mesjasz, Wypart, Wojciechowski (74. Malec), Olejnik, Łabojko, Winciersz (74. P. Kucharczyk), Nocoń, Niedbała (58. Wojtyra), Grzelka (35. Ciućka).