fbpx

Jubileuszowy Regionalny Konkurs Literacki, Recytatorski i Poezji Śpiewanej im. Ludmiły Marjańskiej

Organizatorzy zapraszają do udziału w Jubileuszowym Regionalnym Konkursie Literackim, Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Ludmiły Marjańskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych (7-8 klasy) i ponadpodstawowych. Wydarzenie odbędzie się w trzech kategoriach: literackiej, recytatorskiej i poezji śpiewanej. W przypadku wszystkich należy nadsyłać prace i zgłoszenia do 18 października.

W przypadku kategorii literackiej prace należy nadsyłać w postaci wydruku komputerowego na adres I LO im. J. Słowackiego (al. Kościuszki 8, 42-201 Częstochowa). W przypadku dwóch pozostałych trzeba zaś przesłać karty zgłoszeń.

Przesłuchanie konkursowe odbędzie się we wtorek, 24 października od godz. 11 w I LO. Planowane rozstrzygnięcie konkursu i nagrodzenie finalistów nastąpi w grudniu tego roku. Dla laureatów przewidziano nagrody rzeczowe.

Do udziału w Jubileuszowym Regionalnym Konkursie Literackim, Recytatorskim i Poezji Śpiewanej im. Ludmiły Marjańskiej zapraszają: Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy, I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Częstochowie oraz Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie.

Celem konkursu jest popularyzacja twórczości Ludmiły Marjańskiej w setną rocznicę jej urodzin (1923–2005). Słynna poetka i tłumaczka była absolwentką I LO. Ideą wydarzenia jest także kształtowanie wrażliwości na piękno poetyckiego języka oraz kulturę słowa, rozwijanie aktywności twórczej i promowanie utalentowanej młodzieży.

Więcej: rok.czestochowa.pl

red., mat. ROK