Porażka osłabionej AZS Politechniki z koszykarzami KK UR Buzza Kraków

Nie wyszedł koszykarzom 2-ligowej AZS Politechniki sobotni mecz z KK UR Buzza Kraków. Osłabieni częstochowianie przegrali różnicą 14 punktów.

Koszykarze AZS Politechniki zagrali bez Nikodema Kowalskiego. Brak podstawowego zawodnika Politechniki był widoczny na boisku. Gospodarze już w pierwszej kwarcie zostali zmuszeni do defensywy i przegrali 14:21. Również w drugich 10 minutach KK UR lepiej radził sobie pod koszami i krakowianie powiększyli przewagę do 12 punktów.

AZS Politechnika po trzeciej kwarcie odrobiła 3 punkty i na ostatnie 10 minut meczu gospodarze wychodzili mają 9 punktów straty do gości. Wszystko było jeszcze możliwe. Niestety, ale rywale nie dali sobie odebrać zwycięstwa. Goście wygrali ostatnią część meczu 25:20 i całe spotkanie różnicą 14 punktów.

Najwięcej punktów dla częstochowian rzucił Bartłomiej Młynarczyk (17).

Koszykarze AZS Politechniki po 20 rozegranych meczach mają na koncie 27 punktów i zajmują 10. pozycję w tabeli grupy C 2 ligi.

AZS Politechnika Częstochowa – KK UR Bozza Kraków 71:85 (14:21, 15:20, 22:19, 20:25)

AZS Politechnika: B. Młynarczyk 17, K. Pyrzyna 12, P. Łaszewski 11, A. Płaczek 9, M. Cieślak 6, S. Spychała 5, D. Raszewski 5, P. Młynarczyk 2, P. Droś 2, K. Banaszczak 2, K. Szymański 0.