Porażka koszykarzy AZS Częstochowa z Basket Hills Bielsko-Biała

Koszykarze AZS Częstochowa w pierwszym meczu nowego 2023 roku w Hali Polonia przegrali z Basket Hills Bielsko-Biała.

Zespół koszykarzy AZS Częstochowa choć grał z wyżej notowanym rywalem to chciał od zwycięstwa rozpocząć nowy 2023 rok. Sztuka się jednak nie udała, bo goście byli znacznie lepsi.

Pierwszą kwartę AZS przegrał 17:23. W drugiej było tylko 14:11 dla Basket Hills. Gospodarze schodzili na przerwę przegrywając różnicą 9 punktów (28:37) i wszystko było jeszcze możliwe.

Niestety, ale koszykarze AZS najgorzej zagrali w trzeciej części meczu, którą przegrali 14 punktami.

W czwartej kwarcie AZS wygrał 17:13, ale rywale kontrolowali przebieg wydarzeń pod koszami i nie dali dogonić się.

Najwięcej punktów dla AZS zdobył Dawid Szulc (15).

AZS Częstochowa – Basket Hills Bielsko Biała 56:75 (17:23, 11:14, 11:25, 17:13)

AZS: D. Szulc 15, D. Józefowski 11, P. Łaszewski 9, K. Hajduś 6, F. Karczemny 6, K. Hajduś 6, M. Kwasek 3, F. Sośniak 2, K. Ligęza 2, T. Serwiak 0, P. Młynarczyk 0.