Porażka Exact Systems Norwid z Lechią Tomaszów Mazowiecki

Nie wyszedł siatkarzom Exact Systems Norwid sobotni mecz z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Częstochowianie przegrali z walczącą o play-off Lechią 1:3.

W przedostatnim meczu sezonu w Tauron 1 Lidze siatkarze Exact Systems Norwid grali z Lechią Tomaszów Mazowiecki, która miała realne szanse na play-off i przyjechała do Częstochowy po 3 punkty. I widać było, że to gościom bardziej zależało na zwycięstwie…

Pierwszy set to zacięta walka. Losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero po grze na przewagi. Lechia wygrała 28:26 i objęła prowadzenie 1:0. Po dwóch setach było już 2:0 dla gości. Gracze trenera Piotra Gruszki nie dawali jednak za wygraną. W czwartym secie to Exact Systems Norwid wygrał po grze na przewagi i zmniejszył straty 1:2.

Niestety, ale czwarty set to najłatwiejszy łup gości. Lechia dała gospodarzom zdobyć tylko 19 punktów. Goście wygrali 25:19 i mecz 3:1. Tym samy zrealizowali swój cel jaki było wywiezienie z Częstochowy 3 punktów.

Siatkarze Lechii po meczu nie mogli cieszyć się jeszcze z awansu do czołowej ósemki. Musieli nasłuchiwać wieści z Będzina, gdzie MKS podejmował Legię Warszawa. Lechia liczyła na zwycięstwo MKS-u za 3 punkty…

Exact Systems Norwid po 29 meczach ma 35 punktów i zajmuje 11. miejsce. Ostatni mecz sezonu częstochowianie rozegrają w środę o godz. 18, gdy podejmować będą Zaksę Strzelce Opolskie.

AK, foto: AK

Exact Systems Norwid – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (26:28, 22:25, 29:27, 19:25)

Exact Systems Norwid: Kowalski, Gibek, Usowicz, Kryński, Sługocki, Olczyk (libero), Łapszyński (libero) – Biliński, Wnuk.