fbpx
Strona głównaKultura i rozrywka„Jezioro Łabędzie”. Polski Balet Królewski wystąpi na scenie Filharmonii Częstochowskiej

„Jezioro Łabędzie”. Polski Balet Królewski wystąpi na scenie Filharmonii Częstochowskiej

W poniedziałek, 11 kwietnia o godz. 20.30 Tomczyk Art zaprasza częstochowian na spektakl baletowy „Jezioro Łabędzie”. Na scenie Filharmonii Częstochowskiej wystąpi Polski Balet Królewski.

Do Częstochowy przyjedzie jeden z najmłodszych i jednocześnie jeden z najlepszych zespołów baletowych w Europie. U podstaw tworzenia Polskiego Baletu Królewskiego legła myśl, o próbie zebrania najlepszych polskich, zachodnio- i południowoeuropejskich tancerzy w jeden zespół, który będzie odzwierciedleniem najlepszych tradycji tańca klasycznego, jak również poszukiwania oryginalnych i nowoczesnych środków artystycznej ekspresji.

Trudno znaleźć drugi tak mocno rozpoznawalny tytuł w całej literaturze baletowej, jak „Jezioro Łabędzie”. Balet zakorzenił się na tyle mocno w świadomość odbiorców, że stał się niemalże synonimem sztuki baletowej. Jak to często bywa, prawdziwe arcydzieła zostają odkryte po czasie. To wyjątkowe dzieło nie od razu stało się przebojem. Dopiero kolejna premiera, która odbyła się blisko dwadzieścia lat później, w nieco zmodyfikowanej formie dramaturgicznej i muzycznej zyskała przychylność publiczności. „Jezioro łabędzie” nazywane też „baletem baletów” to utwór o wysoce dramatycznym zabarwieniu, w którym szczęście może przynieść tylko śmierć.

– To także bardzo wymagające dzieło pod względem wykonawczym, o czym publiczność będzie mogła przekonać się sama, wybierając się na proponowany przez nas spektakl. Możliwość spędzenia wieczoru z artystami Polskiego Baletu Królewskiego, z pewnością zaspokoi najbardziej wymagających koneserów sztuki baletowej – podkreśla Tomczyk Art.

„Jezioro Łabędzie” w wykonaniu Polskiego Baletu Królewskiego obejrzymy już 11 kwietnia o godz. 20.30 w Filharmonii Częstochowskiej. Bilety (w zależności od miejsc) kosztują od 120 do 150 zł. Stacjonarnie można je kupić w kasie filharmonii oraz sieci salonów Media Markt. Sprzedaż online prowadzona jest za pośrednictwem strony tomczykart.pl.

„Koncert Wiedeński 2” już 23 kwietnia!

„Jezioro Łabędzie”. Polski Balet Królewski wystąpi na scenie Filharmonii Częstochowskiej 4
“Koncert Wiedeński 2 – Nowy Program” (fot. M. Zakrzewski/Tomczyk Art)

Słynny spektakl baletowy to nie jedyna propozycja, którą w tym miesiącu przygotowała agencja Tomczyk Art. W sobotę, 23 kwietnia o godz. 17, także na scenie filharmonii wystąpi Orkiestra Księżniczek Tomczyk Art.

– „Koncert Wiedeński – Nowy program” to zapierające dech w piersiach, bajkowe kostiumy, które przeniosą widzów do magicznego, wiedeńskiego świata Króla Walca – Johanna Straussa. Nie zabraknie muzycznych żartów, niespodzianek i skeczów. Udowodnimy tym samym, że muzyka łączy pokolenia i nie zna granic! – zapowiada organizator.

Zabrzmią największe, ponadczasowe i wiecznie bliskie sercom melomanów przeboje Króla Walca – Johanna Straussa, nie zabraknie także popisowych arii z najsłynniejszych operetek „Zemsta nietoperza”, „Baron cygański”, „Wesoła wdówka”, „Księżniczka czardasza” oraz „Kraina uśmiechu”. Publiczność usłyszy m.in.: walc „Nad pięknym modrym Dunajem”, arię Barinkaya „Wielka sława to żart”, duet wszech czasów „Usta milczą, dusza śpiewa”, polkę „Tritsch- Tratsch” oraz słynny „Marsz Radeckiego”. W klimat magicznych bali wiedeńskich wprawią publiczność olśniewające kreacje artystów, przepiękne suknie balowe solistek oraz Orkiestry Księżniczek Tomczyk Art wykonującej to niezwykłe widowisko.

Bilety można kupić w kasie filharmonii oraz sieci salonów Media Markt. Sprzedaż online prowadzona jest za pośrednictwem strony tomczykart.pl. Zostały już ostatnie sztuki!

Zuzanna Suliga

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
deklaracja dotycząca źródła ciepła
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -