Poraj zaprasza na wspólne pożegnanie wakacji przy dźwiękach muzyki ambient

0
1190
muzyka elektroniczna1

Na zakończenie wakacji w Gminie Poraj odbędzie się koncert „Ambient na zakończenie wakacji”. Muzyka popłynie ze sceny umiejscowionej na wodzie.

muzyka elektroniczna 2
fot. pixabay.com

28 sierpnia 2021 roku (sobota) od godziny 19:00 do 22:00 na terenie Mariny Poraj, po raz pierwszy w gminie, odbędzie się koncert muzyki elektronicznej – ambient pt. „Ambient na zakończenie wakacji”.

Ambient jest to gatunek eksperymentalnej muzyki elektronicznej. Charakteryzuje się tym, że muzyka jest cicha i spokojna, przy której można się zatrzymać, uspokoić i zapomnieć o troskach pędzącego wokół świata. Jej popularność rośnie z roku na rok, co słychać na koncertach:  katowickim OFF Festiwalu, Festiwalu Tauron Nowa Muzyka, UpToDate w Białymstoku czy na słynnych Salonach Ambientu.

Rozpoznawalnym wykonawcą tego gatunku muzyki jest Jean Michel Jarre, czy Brian Eno, kompozytor i producent takich artystów jak David Bowie, U2 czy Coldplay.

W tym roku na zakończenie wakacji muzyka elektroniczna zawita także do Gminy Poraj, na teren Mariny Poraj. Wszyscy, którzy się zjawią, usłyszą muzykę płynąca ze sceny umiejscowionej na wodzie, dlatego organizator zaleca zabranie ze sobą leżaków, krzeseł czy koców.

Dodatkowo wieczór uświetni pokaz świateł.