Paraigrzyska w Tokio. Pochodzący z Częstochowy Adrian Castro srebrnym medalistą

Częstochowa ma powody do dumy. Pochodzący z naszego miasta Adrian Castro zdobył podczas Paraigrzysk w Tokio srebrny medal w szermierce.

W Tokio trwają Paraigrzyska. Wśród 89 sportowców z niepełnosprawnościami w nie brakuje reprezentantów z Częstochowy. Międzynarodowy Komitet Paraolimpijski zatwierdził sześć kategorii niepełnosprawności: amputacja, porażenie mózgowe, niepełnosprawność intelektualna, wózek inwalidzki, niewidomi oraz Les Autres – pozostałe schorzenia. Zawody rozgrywane są obecnie w 21 dyscyplinach. Zainaugurowano je 24 sierpnia, a potrwają do 5 września.

Paraszermierz Adrian Castro, planował poprawić wynik z Igrzysk w Rio de Janeiro w 2016 r., gdzie zdobył brąz w swojej konkurencji. Zmagania paraszermierzy zaplanowano na 25 sierpnia (transmitowała je TVP). Cel został osiągnięty, gdyż Castro zdobył właśnie srebrny medal w szermierce.

Paraigrzyska w Tokio. Pochodzący z Częstochowy Adrian Castro srebrnym medalistą 2
Przemysław Drąg (fot. Częstochowa – Profil Miasta/Facebook)

Kolejnym rodakiem, za którego Częstochowa trzyma kciuki jest Przemek Drąg. Wystąpi on w trzech konkurencjach: na dystansie 50 m stylem dowolnym, na dystansie 100 m stylem grzbietowym oraz na 100 m stylem klasycznym. Drąg swoje starty zacznie 27 sierpnia.