fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaPoraj. Powrót Folkloriady

Poraj. Powrót Folkloriady

Po dwóch latach pandemicznego uśpienia, wraca „Folkloriada Jurajska”. Imprezę zaplanowano na ostatni weekend lipca.

To największe święto folkloru w regionie. Organizatorzy złożyli w tym roku wniosek o dodatkowe fundusze do Narodowego Centrum Kultury w programie „Etnopolska”. Jeśli uda się pozyskać finansowe wsparcie, jest szansa na rozszerzenie Przeglądu Zespołów Folklorystycznych i zaproszenie zespołów taneczno-wokalnych.

Do udziału w imprezie już teraz zapraszane są kapele podwórkowe, zespoły śpiewacze i obrzędowe. Zostało kilka miesięcy na przygotowanie repertuaru.

Dwie ostatnie edycje odbyły się w ograniczonym zakresie. Czas pandemii spowodował, że można było zorganizować jedynie Konkurs Rękodzieła Artystycznego.

Rękodzielnicy są mile widziani także w tym roku, dlatego pora wziąć się do pracy, by latem zaprezentować szeroki wachlarz możliwości i wszystkie rodzaje sztuki ludowej.

To jedna z niewielu imprez tego rodzaju w naszym kraju. Cieszy fakt, że odbywa się ona właśnie w naszym regionie, gdzie widać przywiązanie do tradycji i kultywowania folkloru.

Dokładny regulamin i program Folkloriady pojawi się na początku kwietnia, zaraz po rozstrzygnięciu wniosków złożonych w Narodowym Centrum Kultury.

KSz

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -