fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaFerie zimowe w Częstochowie? Tu nie ma miejsca na nudę! Oto miejskie...

Ferie zimowe w Częstochowie? Tu nie ma miejsca na nudę! Oto miejskie propozycje

Tegoroczne ferie zimowe dla mieszkańców Częstochowy i woj. śląskiego właśnie się rozpoczęły. Potrwają – jak zwykle – dwa tygodnie. Uczniowie, którzy spędzą je w mieście, mogą skorzystać w tym czasie z wielu atrakcyjnych propozycji.

W organizację zimowego wypoczynku dla najmłodszych zaangażowały się częstochowskie placówki oświatowe, stowarzyszenia, kluby, fundacje i miejskie instytucje, czyli Muzeum Częstochowskie, OKF, Teatr im. Mickiewicza i Biblioteka Publiczna im. Biegańskiego.

Propozycje miejskich instytucji

Program atrakcji przygotowanych przez muzeum obejmuje okres od 15 do 26 lutego. Oferta przeznaczona jest dla grup, rodzin i uczestników indywidualnych. Przewidziano m.in. warsztaty lepienia naczyń z gliny, wykonywania modeli zwierząt i replik dna jurajskiego morza, malowania na czerpanym papierze czy projektowania strojów z epoki. Grupy zorganizowane będą się spotykać o godz. 10.30, a zajęcia dla osób indywidualnych zaplanowano na godz. 12.30. Szczegóły: www.muzeumczestochowa.pl

Ferie zimowe w Częstochowie? Tu nie ma miejsca na nudę! Oto miejskie propozycje 1
„Moja mama gorylica” (fot. OKF)

Z kolei Ośrodek Kultury Filmowej – Kino Studyjne „Iluzja” zaprasza na pokazy familijnego filmu francuskiego „Wiki i jej sekret” oraz szwedzkiej animacji „Moja mama gorylica”. Repertuar dostępny jest na stronie www.okf.czest.pl.

W ramach „Ferii z biblioteką”od 14 do 25 lutego w wielu filiach bibliotecznych odbędą się zajęcia dla dzieci: warsztaty plastyczne, teatralne, kodowania, robotyki, 3D, malowania na szkle oraz tworzenia lalek z papieru. Wszystkie informacje można znaleźć na biblioteka.czest.pl.

„Ferie w mieście” będą okazją do zaprezentowania najmłodszym widzom spektakli „Roszpunka” i „Trzy świnki”. Oba tytuły wyreżyserował Robert Dorosławski, szef częstochowskiej sceny. Teatr stawia więc na zimowy odpoczynek wypełniony motywami baśni Jakuba i Wilhelma Grimmów. Repertuar dostępny jest na stronie www.teatr-mickiewicza.pl.

Ferie zimowe w Częstochowie? Tu nie ma miejsca na nudę! Oto miejskie propozycje 2
„Roszpunka” (fot. Piotr Dłubak/Teatr im. Mickiewicza)

Jakie atrakcje oferują szkoły?

Częstochowskie szkoły zorganizują zaś przede wszystkim półkolonie – trwające najczęściej pięć dni, ale także jednodniowe wycieczki czy ,,drzwi otwarte”. Organizacje pozarządowe, fundacje czy kluby sportowe zapraszają natomiast na półkolonie, jednodniowe wycieczki, turnieje i zajęcia sportowe czy taneczne.

Miasto zachęca do spędzenia tego czasu w aktywny sposób. Zapewnia, że przez dwa tygodnie sporo będzie się działo i z pewnością każdy chętny znajdzie coś dla siebie. Wszystkie zajęcia są ogólnodostępne, jednak każdorazowo należy się skontaktować z organizatorem celem dopełnienia odpowiednich formalności.
 
Wypoczynek organizowany przez szkoły i sektor pozarządowy jest dofinansowany przez częstochowski samorząd kwotą w wysokości ponad 50 tys. zł. Listę propozycji można znaleźć na stronie www.czestochowa.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -