fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPodróżePopremierowe spotkanie z częstochowskim podróżnikiem. Kuba Bociąga opowie o tym, jak zwiedzić...

Popremierowe spotkanie z częstochowskim podróżnikiem. Kuba Bociąga opowie o tym, jak zwiedzić sto krajów

W środę, 12 stycznia w Galerii 4Arte odbędzie się spotkanie z częstochowskim podróżnikiem Kubą „Qbą” Bociągą. Zadedykowane zostanie książce „100 krajów przed czterdziestką”.

W grudniu ubiegłego roku swoją premierę miała książka „100 krajów przed czterdziestką”, której patronem medialnym jest „Gazeta Regionalna”.

Autorem wydawnictwa jest Kuba „Qba” Bociąga, częstochowski podróżnik i wokalista zespołu AmperA. Z plecakiem przemierza on świat od ponad 20 lat. Do uporządkowania podróży przyczyniła się muzyka i wydana z zespołem AmperA debiutancka płyta „Trip”. – W książeczce znalazło się sporo zdjęć z moich wypraw. Szybko pojawiły się pytania, ile krajów mam na koncie. Zacząłem liczyć. I tak pojawił się projekt „100 krajów przed czterdziestką”. Postawiłem sobie cel, miałem motywację, zacząłem bardziej strategicznie planować podróże, żeby zebrać setkę – wyjaśnia częstochowianin.

Popremierowe spotkanie z częstochowskim podróżnikiem. Kuba Bociąga opowie o tym, jak zwiedzić sto krajów 1
Promocja książki „100 krajów przed czterdziestką” (fot. AK/Gazeta Regionalna)

Póki co stanęło na 92 krajach. Wyjazdowe plany pokrzyżowała pandemia koronawirusa. Wstrzymano loty, zawieszono koncerty, a przyzwyczajony do życia w drodze Bociąga skazany został na powszechny lockdown. Czas ten wykorzystał na pisanie książki.

– Inaczej w życiu bym się za nią nie zabrał. Miałem takie fiszki, spisywałem kiedyś ciekawostki, które przytrafiły mi się podczas wyjazdów. Musiałem to jednak zebrać w całość i naprawdę nad tym przysiąść. Od początku nie chciałem, żeby był to jakiś typowy przewodnik – mówi autor.

Typowo na pewno nie jest, książka przeznaczona jest dla czytelników pełnoletnich. Nie brakuje tam bowiem imprezowych wspomnień. Jest na luzie, z dystansem i licznymi anegdotami. Każdy rozdział to kraj. Ułożone są alfabetycznie od wspomnianej Albanii do Łotwy. W sumie jest ich 50. Kolejna pula trafi do planowanego w przyszłości drugiego tomu. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy kilka podstawowych informacji (jak stolica, waluta, liczba mieszkańców czy powierzchnia), a także ciekawostek (jak najpopularniejsze alkohole czy lokalne potrawy). Książkę wieńczy mapa, obrazująca kraje, które zwiedził podróżnik.

Popremierowe spotkanie z częstochowskim podróżnikiem. Kuba Bociąga opowie o tym, jak zwiedzić sto krajów 2
Okładka książki „100 krajów przed czterdziestką”

Premiera książki odbyła się 16 grudnia w Miejskiej Galerii Sztuki. Teraz pora na spotkanie popremierowe, na które zaprasza Galeria 4Arte (ul. 1 Maja 27). Wydarzenie odbędzie się w środę, 12 stycznia o godz. 19 i organizowane jest w ramach nowego cyklu spotkań z przygodą i fotografią „Bezdrożami z Bociągami”.

Wstęp jest wolny, jednak ilość miejsc ograniczona. Spotkanie organizowane będzie w ścisłym reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi dotyczącymi przeciwdziałaniu pandemii wirusa SARS-CoV-2.

O podróżach Kuby Bociągi można przeczytać także na łamach „Gazety Regionalnej”. Z końcem roku zainaugurowaliśmy cykl podróżniczy oparty na fragmentach „100 krajów przed czterdziestką”. 23 grudnia 2021 r. zamieściliśmy opowieść o Albanii, a w wydaniu, które ukaże się 14 stycznia zaprezentujemy odcinek dotyczący Argentyny.

ZS

Czytaj także: Premiera książki “100 krajów przed czterdziestką” Kuby Bociągi w Częstochowie

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -