fbpx

Pomysł na wakacje? Półkolonie pełne najróżniejszych atrakcji

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dla najmłodszych to czas zasłużonego odpoczynku. Wielu rodziców zastanawia się nad rozwiązaniem, które zapewni ich pociechom opiekę, rozrywkę i zajęcie na ten szczególny czas. Dobrym rozwiązaniem są półkolonie i obozy.

Po miesiącach nauki zdalnej dzieci i młodzież spragnieni są spotkań z rówieśnikami, zabawy na świeżym powietrzu, możliwości do integracji. Stąd i podczas wakacji nie marzy im się pewnie czas spędzony przed komputerem, tabletem czy konsolą, ale kreatywna zabawa. Wyczekiwane przez nich lato, spędza wielu rodzicom sen z powiek. Szukają rozwiązania, które zapewni pociechom nie tylko rozrywkę, ale też odpowiednią opiekę. Z pomocą przychodzą oferty półkolonii i obozów letnich.

Półkolonie Soward

Pomysł na wakacje? Półkolonie pełne najróżniejszych atrakcji 2
Półkolonie Soward (mat. prasowe)

Na „Półkolonie Soward” zaprasza w Częstochowie Fundacja Soward-Kolorowa Edukacja. Pod tą marką kryje się nie tylko ceniona Prywatna Szkoła Podstawowa, ale zajęcia Brainy, ale też Soward Smart Kids Academy (czyli Akademia kluczowych zajęć dodatkowych). W te wakacje organizatorzy zapraszają na osiem turnusów pełnych przygód. Start już 28 czerwca! Letnia przygoda z Sowardem to gwarancja połączenia nauki, zabawy i bezpieczeństwa. Terminy są następujące: 28 czerwca – 2 lipca, 5-9 lipca, 12-16 lipca, 19-23 lipca, 26-30 lipca, 2-6 sierpnia, 9 -13 sierpnia oraz 16-20 sierpnia. Oferta obejmuje m.in. autorski program nauczania dwujęzycznego Akademii Soward, doświadczonych i dypolomowanych opiekunów, wycieczki, wyżywienie i zajęcia sportowe (szkoła sztuk walki Soward). Więcej na: polkolonie.soward.eu.

„Lato w wyobraźnią”

Pomysł na wakacje? Półkolonie pełne najróżniejszych atrakcji 3
Mała Rolka (mat, prasowe)

Pomysł dla tych, którzy podczas tegorocznych wakacji chcieliby wyjechać poza miasto, ma  z kolei Studio Aktorskie „Mała Rolka”. Tu przypomnijmy, że twórcą studia jest aktor Teatru im. Mickiewicza – Bartosz Kopeć, organizujący całoroczne warsztaty teatralne (obejmujące m.in. elementarne zadania aktorskie czy zajęcia taneczne i wokalne). Teraz „Mała Rolka” organizuje zaś „Lato z wyobraźnią”, które zaplanowano w Siedlisku – Janczar Pstrągowa. Turnus organizowany będzie od 18 do 30 lipca. Program wypełnią m.in. warsztaty aktorskie, improwizacja aktorska, taniec, warsztaty filmowe, animacja poklatkowa, dubbing, kuglarstwo, joga czy capoeira. Dodatkowo można wziąć też udział w zajęciach wokalnych i konnych. Oferta przeznaczona jest dla osób od 6 do 17 roku życia. Podczas wyjazdu obowiązywać będą oczywiście zasady bezpieczeństwa sanitarnego. Wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.rolkastudio.pl.

Wakacje z Kolorowo i Bombowo

Pomysł na wakacje? Półkolonie pełne najróżniejszych atrakcji 4
Kolorowo i Bombowo (mat. prasowe)

Ofertę półkolonii i obozów łączy zaś częstochowska firma Kolorowo i Bombowo, organizująca animacje, eventy i warsztaty. W tym roku przewidziała ona dwa terminy „Kolorowych Półkolonii”. Tzw. Tydzień Czerwony przewidziano od 12 do 16 lipca, a Tydzień Niebieski – od 19 do 23 lipca. Z kolei obozy sportowo-rekreacyjne organizowane będą trzykrotnie. Od 26 czerwca do 3 lipca oraz od 10 do 17 sierpnia młodzi spędzą aktywnie czas w Murzasichlach, a od 31 lipca do 6 sierpnia – w Bukowinie Tatrzańskiej. Atrakcji nie braknie na pewno. Kolorowo i Bombowo zapewnia bowiem np. autorskie warsztaty, „Bumper Ball”, zajęcia sportowe, dyskoteki, ogniska, zajęcia „Lego konstruktorzy”, karaoke i zajęcia taneczne. Wszystkie zajęcia odbywać się będą w reżimie sanitarnym. Pełną ofertę można znaleźć na stronie www.kolorowoibombowo.pl.

Zuzanna Suliga