W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu pomagają wolontariusze

0
585

Po wystosowanym do wolontariuszy apelu o pomoc Szpitala Powiatowego w Lublińcu odzew był duży.

Ciągłe zachorowania na COVID-19 powodują duże osłabienie gospodarki. Bardzo odczuwalne jest to w placówkach zdrowia, gdzie dużo pracowników przebywa na kwarantannie i w izolatoriach, a bardzo jest teraz potrzebna każda para rąk.

Szpital postanowił przeciwdziałać ewentualnym problemom, dlatego poprosił wolontariuszy o pomoc w wykonywaniu czynności niemedycznych w punkcie pobrań wymazów COVID – 19 (drive-thru). Odzew był duży.

W Szpitalu Powiatowym w Lublińcu pomagają wolontariusze 1
Fot: Starostwo Powiatowe w Lublińcu

„Odzew był duży i dzisiaj pomaga nam kilku studentów medycyny, pielęgniarstwa, ratownictwa medycznego, a nawet strażak. Potrzeby są jednak duże, więc zapraszamy wszystkich chętnych, którzy mogliby wspomóc szpital w czynnościach niemedycznych” – mówi Ilona Kasprowicz, naczelna pielęgniarka Szpitala Powiatowego w Lublińcu.

„Jako przyszły lekarz czuję taką odpowiedzialność, jeżeli mogę pomóc, chętnie angażuję się w pracę szpitala” – mówi Piotr Kasprowicz, wolontariusz, student ŚUM w Katowicach.

Osoby chętne do pomocy w Szpitalu Powiatowym jako wolontariusze wszelkie informacje mogą uzyskać pod nr telefonu 34 35 06 379/ 34 35 06 387 lub osobiście w Administracji SPZOZ w Lublińcu ul. Sobieskiego 9, II piętro od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 do 15:00.

[post_gallery]

Fot: Starostwo Powiatowe w Lublińcu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here