fbpx

Politechnika Częstochowska zaprasza na III Marszobieg Terenowy

15 października w Olsztynie odbędzie się III Marszobieg Terenowy.

Wydarzenie organizowane jest przez Politechnikę Częstochowską i skierowane jest do całej Wspólnoty Uczelni(pracowników, studentów i ich rodzin), ale także do wszystkich, którzy chcieliby aktywnie spędzić czas.

Biuro zawodów będzie się mieścić na terenie Hali Sportowej w Olsztynie przy ul. Zielonej 66. Pakiety startowe będą wydawane od godziny 9.00, o 10.00 zaplanowano uroczyste rozpoczęcie imprezy podczas którego uczestników powitają władze Uczelni, władze Miasta i Gminy Olsztyn, oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Częstochowy.

Biegi dzieci na 100 metrów, odbędą się w dwóch kategoriach wiekowych: 5-8 lat, 9-12 lat.

Marszobieg terenowy rozpocznie się po wręczeniu nagród najmłodszym i odbędzie się na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie. Przewidziano dwa dystanse: 5 km (dwa okrążenia trasy) i 10 km (4 okrążenia trasy).

Zaplanowano również nordic walking na dystansie 5 kilometrów.

Nagrody za pierwsze trzy miejsca we wszystkich ośmiu kategoriach zawodów zostały ufundowane przez JM Rektora Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norberta Sczygiola.

Organizatorami wydarzenia są: Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Politechniki Częstochowskiej, Dział Promocji Politechniki Częstochowskiej oraz Miasto i Gmina Olsztyn.

Szczegóły w regulaminie imprezy na https://pcz.pl/aktualnosci/marszobieg-terenowy-194.html

Zapisy trwają do 13 października 2022 r.