fbpx

Wakacje 2021. Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Projekt na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego „Wypadki drogowe ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2021” doczekał się trzeciej edycji. Efektem jest policyjna mapa wypadków.

Podobnie jak w latach ubiegłych, każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych, a także na stronach administrowanych przez jednostki policji, prezentowana jest mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Aktualizowana jest ona wraz z informacją o zdarzeniu (tj. lokalizacją zdarzenia, danymi dotyczącymi liczby ofiar, rodzaju uczestnika ruchu drogowego oraz rodzaju zdarzenia) z ostatniej doby oraz od początku wakacji.

Bieżąca aktualizacja mapy, w tym wizualizacja, ma na celu zwrócenie uwagi na skalę tragedii do jakich dochodzi na polskich drogach, skłonić do refleksji użytkowników dróg, jak również zachęcić media do dyskusji na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wakacje 2021. Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym 2
Policyjna mapa wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym

Policjanci zaznaczają, że za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zlekceważenie senności czy zmęczenia mogą być przyczyną tragedii na drodze.

Kolejny raz, w promowanie działań na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego, włączyła się  firma Screen Network S.A., która na ponad 20 tys. ekranach rozmieszczonych w 553 miastach, m.in.: przy głównych ciągach komunikacyjnych, dworcach, stacjach paliw i  centrach handlowych, wyświetla mapę z aktualnymi danymi.