fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoPolicyjna akcja ,,Wszystkich świętych" zakończona - w ciągu 5 dni zginęła 1...

Policyjna akcja ,,Wszystkich świętych” zakończona – w ciągu 5 dni zginęła 1 osoba, zatrzymano 13 pijanych kierowców

Zakończyła się policyjna akcja „Wszystkich Świętych”. W ciągu ostatnich 5 dni na częstochowskich drogach doszło do 2 wypadków drogowych, w których 1 osoba zginęła, 1 została ciężko ranna. Policjanci zatrzymali 13 kierujących po alkoholu.

Policyjne działania „Wszystkich Świętych” trwały od piątku (28 X) od godziny 6 do środy (2 XI) do godziny 6. Przez ten czas stróże prawa czuwali nad płynnością ruchu na większości ciągów komunikacyjnych, ale również patrolowali okolice cmentarzy, dbając o mienie i bezpieczeństwo odwiedzających je osób.

W trakcie przedłużonego weekendu na drogach Częstochowy i powiatu doszło do 80 kolizji i 2 wypadków drogowych, w którym zginęła 38-letnia piesza, a 34-letni pieszy w ciężkim stanie trafił do szpitala (o wypadkach przeczytasz tutaj).

Policjanci z drogówki ujawnili łącznie 534 wykroczenia w ruchu drogowym, w tym 301 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. 7 kierowców straciło swoje uprawnienia do kierowania na okres 3 miesięcy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Mundurowi przeprowadzili prawie 6200 kontroli stanu trzeźwości kierujących. Zatrzymali 13 kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu, w tym 4 rowerzystów.

W ubiegłym roku na drogach miasta i powiatu doszło do 68 kolizji i 7 wypadków drogowych. Policjanci ujawnili wtedy 402 wykroczenia, w tym 239 za przekroczenie dozwolonej prędkości i zatrzymali 1 pijanego kierowcę.

Podczas trwania akcji policja nie otrzymała żadnych zgłoszeń dotyczących zakłócania spokoju, jak również nie podejmowała interwencji, związanych z naruszeniem porządku publicznego w rejonach cmentarzy.

LN/KMP Częstochowy

- Advertisment -spot_img

Popularne