Policjanci zaopiekowali się zbłąkanym psem

0
465

Po raz kolejny policjanci z częstochowskiej drogówki pokazali, jak ważna jest dla nich ochrona życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.

Patrolując 6 września ruchliwą drogę krajową numer 46, przykuł ich uwagę młody piesek, który biegał po drodze. Zatrzymali radiowóz i zajęli się zwierzakiem do przyjazdu pracowników z częstochowskiego schroniska.

Starszy sierżant Robert Olawa oraz sierżant Sebastian Nogaj, są policjantami o ogromnych sercach. Są to ludzie z pasją, którzy swe obowiązki służbowe wykonują z pełnym zaangażowaniem i zawsze chętnie służą pomocą.

6 września mógł się o tym przekonać młody piesek, którego los nie był obojętny częstochowskim stróżom prawa. Gdy tylko zauważyli czworonoga, który biegał przy ruchliwej drodze, zadziałali błyskawicznie. Zatrzymali radiowóz i zwabili go, zachęcając kanapkami. Piesek radośnie powitał mundurowych i chętnie poczęstował się oferowanym jedzeniem. Mądry psiak wiedział co dobre, bo z kanapek został tylko chleb, a on zjadł jedynie mięso. Czworonóg tak polubił nowych kolegów, że od tej pory nie odstępował ich na krok, wesoło machając ogonem oraz dając znaki do wspólnej zabawy. Policjanci zaopiekowali się psiakiem do momentu przyjazdu pracowników z częstochowskiego schroniska.

Policja prosi właściciela psiaka o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt pod numerem telefonu 34 361 65 66 lub elektronicznie na e-mail: [email protected]

K KIK