OSP Olsztyn bierze udział w ćwiczeniach na wysokościach

0
462
fot. UG Olsztyn

Ochotnicy z jednostki OSP Olsztyn biorą udział w ćwiczeniach z zakresu ratownictwa wysokościowego.

Termin tych ćwiczeń to 6-9 września. Prowadzą je strażacy ze Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego JRG Radzionków i Wojskowej Straży Pożarnej Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu.

Trwają ćwiczenia z zakresu ewakuacji osób poszkodowanych z przestrzeni trudno dostępnych, które są poza zasięgiem tradycyjnych urządzeń ratowniczych, między innymi takich jak: skał, jaskiń, studni czy elektrowni wiatrowych, z wykorzystaniem technik linowych.

Specjalistyczne jednostki z Radzionkowa oraz Lublińca doskonalą swoje umiejętności na terenie gminy Olsztyn podczas zgrupowania szkoleniowo-kondycyjnego, dzięki czemu strażacy z Olsztyna, mają okazję wzięcia udziału we wspólnych ćwiczeniach oraz skorzystać z ich wiedzy i doświadczenia.

To wszystko po to, by w przyszłości utworzyć Grupę Specjalistyczną, która będzie działać w ramach jednostki OSP Olsztyn.

Jednostka OSP Olsztyn kieruje podziękowania dla kolegów z JRG Radzionków i Wojskowej Straży Pożarnej JWK Lubliniec za przyjęcie zaproszenia do wspólnych ćwiczeń oraz za profesjonalne szkolenie.

K KIK