fbpx

Policja Kłobuck. Jechali po pijaku i bez uprawień. W ich zatrzymaniu pomogli świadkowie

W piątek, 14 maja świadkowie zareagowali, a mundurowi z Kłobucka wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch nietrzeźwych kierowców. Obaj nie mieli uprawnień.

W miniony piątek policjanci z Kłobucka zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Pierwszy z zatrzymanych poruszał się po terenie gm. Krzepice. Świadek zadzwonił na telefon alarmowy z informacją, że osobowym volkswagenem może poruszać się nietrzeźwy kierujący. Mundurowi natychmiast zareagowali i już po krótkiej chwili zatrzymali opisany w zgłoszeniu pojazd. Okazało się, że 57-letni mężczyzna miał w organizmie prawie 2,5 prom. alkoholu, a pojazdem kierował… pomimo braku uprawnień.

Do drugiego zatrzymania doszło po godz. 16 we Wręczycy Wielkiej. Dzięki czujności świadka i natychmiastowej reakcji policjantów zatrzymano nieodpowiedzialnego kierującego passatem. Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierującego, który miał w organizmie ponad promil. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że 40-letni mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdem, a samochód nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia.

Nietrzeźwi kierujący muszą liczyć się z wysoką grzywną, orzeczonym zakazem prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a nawet z karą pozbawienia wolności do lat 2.

-To kolejne przypadki łamania prawa przez kierowców. Pijani za kierownicą są skłonni do brawury, lekceważą przepisy drogowe i nie mają pełnej kontroli nad pojazdem. Nie lekceważmy sygnałów wskazujących, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Nie bądźmy obojętni i reagujmy! – apeluje Komenda Powiatowa Policji w Kłobucku.

ZS