fbpx

Pogrzeb Sabiny Lonty odbędzie się w Częstochowie 3 października

Pogrzeb zmarłej 27 września znakomitej malarki Sabiny Lonty odbędzie się we wtorek, 3 października. Msza św. żałobna odprawiona zostanie w kościele p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego. Artystka zostanie pochowana na cmentarzu św. Rocha.

Rodzina, przyjaciele, znajomi i obserwatorzy życia kulturalnego Częstochowy dotknięci zostali wiadomością o śmierci Sabiny Lonty – znakomitej malarki, współtwórczyni Galerii Lonty-Petry, subtelnej kobiety i wrażliwego człowieka (informowaliśmy o tym TUTAJ).

Odeszła 27 września o godz. 13.20 w nieświadomości, po latach pustoszenia organizmu przez chorobę Alzheimera. Jej syn – Tomasz i synowa – Ewa poinformowali, że uroczystości pogrzebowe odbędą się we wtorek, 3 października. O godz. 13 urna z prochami Zmarłej wystawiona będzie w kościele p. w. Podwyższenia Krzyża Świętego (ul. Sikorskiego 5), gdzie godzinę później rozpocznie się msza św. żałobna. Szczątki złożone zostaną na cmentarzu św. Rocha (wejście od ul. Wręczyckiej).

Rodzina Zmarłej prosi o nieskładanie kondolencji. Również o nieprzynoszenie kwiatów – ewentualnie z wyjątkiem jednej – symbolicznej – czerwonej róży.

TP