Początek prac na torowisku w Śródmieściu Częstochowy jeszcze tej jesieni, koniec całej inwestycji i powrót tramwajów na szyny – wiosną przyszłego roku

0
488

Początek prac na torowisku w Śródmieściu Częstochowy jeszcze tej jesieni, koniec całej inwestycji i powrót tramwajów na szyny – wiosną przyszłego roku.

Początek prac na torowisku w Śródmieściu Częstochowy jeszcze tej jesieni, koniec całej inwestycji i powrót tramwajów na szyny – wiosną przyszłego roku 1 Początek prac na torowisku w Śródmieściu Częstochowy jeszcze tej jesieni, koniec całej inwestycji i powrót tramwajów na szyny – wiosną przyszłego roku 2 Początek prac na torowisku w Śródmieściu Częstochowy jeszcze tej jesieni, koniec całej inwestycji i powrót tramwajów na szyny – wiosną przyszłego roku 3 Początek prac na torowisku w Śródmieściu Częstochowy jeszcze tej jesieni, koniec całej inwestycji i powrót tramwajów na szyny – wiosną przyszłego roku 4

Takie zapewnienia padły ze strony wykonawcy inwestycji NDI i przedstawiciela pilotującego zadanie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Częstochowie w trakcie dzisiejszej konferencji prasowej na pętli tramwajowej przy ul. Kiedrzyńskiej.


Miejsce to nie wybrano przypadkowo. Właśnie północy odcinek robót jest najbardziej zaawansowany. Prace wykonano tam w około 90 procentach.
Teraz czas na najtrudniejszy pod względem logistycznym remont torowiska w centrum miasta. Ponownie zapewniono, że prace w Śródmieściu zaczną się jesienią, dokładnego jednak terminu nie podano.


To odcinek numer trzy od al. Jana Pawła II do Ronda Mickiewicza – poinformował Łukasz Suslo, dyrektor projektu. – Ten odcinek rozpoczynamy jesienią. Powinniśmy dostać niebawem pozwolenie na budowę,. Odpowiednie procedury zostały już wszczęte przez Urząd Miasta Częstochowy. Ten fragment, jak i cały kontrakt zakończymy późną wiosną przyszłego roku.


Opóźnienia w realizacji projektu rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik tłumaczy wyjątkową sytuacją panującą od wiosny.

To jest trudny rok i trzeba mieć na uwadze, że nawet jeśli bezpośrednio nie ma wpływu na realizację niektórych zadań, to pośrednio z pewnością ma to przełożenie – mówi rzecznik MPK. – W przypadku tej inwestycji musimy także pamiętać o licznych komplikacjach formalno-prawnych.

(Tekst i fot. IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here