fbpx

Częstochowa: Pobił i zostawił na śmierć w pustostanie – grozi mu dożywocie

Kryminalni z Komisariatu I Policji w Częstochowie zatrzymali 27-latka, który w jednym z opuszczonych budynków przy al. Wolności w Częstochowie pobił dotkliwie i jak się później okazało – śmiertelnie 39-latka.

W piątek, 18 listopada, oficer dyżurny otrzymał zgłoszenie o nieprzytomnym mężczyźnie odnalezionym przy pustostanie w centrum miasta. Po przybyciu na miejsce policjanci podjęli reanimację mężczyzny, jednak jego życia nie udało się uratować.

Osoby, które zgłaszały interwencję oraz przebywały w tym miejscu były nietrzeźwe, w związku z powyższym zostały doprowadzone do izby wytrzeźwień, by następnego dnia móc z nimi wykonać czynności procesowe. Żadna z nich nie potrafiła powiedzieć, co się stało i jak doszło do tego tragicznego w skutkach zdarzenia. Czynności prowadzone były pod nadzorem częstochowskiej prokuratury.

Kryminalni dotarli jednak do potencjalnych świadków zdarzenia, co pozwoliło im wytypować, a następnie wytropić i zatrzymać sprawcę pobicia 39-latka. Jak się okazało, poprzedniego dnia, przy alei Wolności, między 39-latkiem, a jego oprawcą doszło do nieporozumienia. 27-latek zaatakował i dotkliwie pobił 39-latka, po czym pozostawił bez pomocy.

Mężczyzna usłyszał prokuratorski zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, skutkującego śmiercią 39-latka. Wczoraj sąd na wniosek prokuratora zdecydował, że 27-latek kolejne 3 miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

LN/KMP Częstochowa