Po dwóch golach Kochergina Raków wygrywa w Płocku z Wisłą

W przedostatniej kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze Rakowa Częstochowa wygrali w Płocku z Wisłą 2:1. Dwie piękne bramki zdobył Vladyslav Kochergin.

Raków jechał do Płocka po dwóch ligowych porażkach: z Koroną Kielce i Lechem Poznań. Nowi mistrzowie Polski tym razem zagrali tak jak na mistrzów przystało i wygrali 2:1.

Przed spotkaniem piłkarze Wisły Płock zrobili mistrzom z Częstochowy szpaler. Raków mógł już prowadzić w 2. minucie, ale gospodarzy uratowała poprzeczka. Wisła pierwszy raz poważnie zagroziła bramce Rakowa w 10. minucie o po strzale Łukasza Sekulskiego objęła prowadzenie 1:0.

Raków długo nie mógł doprowadzić do remisu. Co prawda w 16. minucie do bramki gospodarzy trafi Mateusz Wdowiak, ale sędziowie odgwizdali spalonego…

Worek z bramkami dla Rakowa rozwiązał w 81. minucie Vladislavs Kochergin, który pięknym strzałem zza pola karnego zdobył bramkę na 1:1. W 85. minucie Kochergin strzałem z bliskiej odległości w krótki róg zdobył swojego drugiego gola w meczu i ustalił wynik spotkania na 2:1 dla Rakowa.

Czerwono-niebiescy odnieśli w niedzielę 23 zwycięstwo w obecnym sezonie w PKO BP Ekstraklasie. Po 33. kolejkach mają 74 punkty i o 11 punktów wyprzedza wicelidera Legię Warszawa.