fbpx

„Po drodze na Igrce Częstocha”. Spotkanie z Jerzym Kędziorą i Tadeuszem Piersiak

W piątek, 2 grudnia w Galerii 4Arte (ul. 1 Maja 27) zaprasza na spotkanie wokół książki „Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory”. Wstęp wolny.

Książka „Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego „Jotki” Kędziory” to wywiad-rzeka, gatunek z pogranicza dziennikarstwa i literatury faktu. W jubileuszowym roku 50-lecia twórczości artysty przypomina ważne wydarzenia z jego życia, jest pełna wspomnień, refleksji o sztuce i ludziach. Pokazuje rzeźbiarza jako wyjątkowego człowieka, którego twórczość jest doskonałą wizytówką Częstochowy.

Rozmowę z rzeźbiarzem przeprowadził Tadeusz Piersiak – były dyrektor OPK „Gaude Mater” i Muzeum Częstochowskiego, prezes Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Rumcajs”. Obaj panowie od lat tworzą częstochowską kulturę i są znani ze swych kreatywnych działań.

Wydawcą książki było Muzeum Częstochowskie, a promocja odbyła się we wrześniu w Sali Reprezentacyjnej Ratusza. Po tamtym spotkaniu do jego bohaterów docierały głosy zawiedzionych, którzy nie mogli dotrzeć w tym terminie. Tym bardziej, że tam dostępny nakład wyczerpał się i książki przez jakiś czas nie można było kupić.

Stąd powtórka. Jerzy Kędziora i Tadeusz Piersiak opowiedzą o swoich rozmowach spisanych w książce „Po drodze na Igrce Częstocha. Przyczynek do biografii Jerzego Jotki Kędziory” i odpowiedzą na pytania gości wieczoru. Spotkanie rozpocznie się o godz. 19 w Galerii 4 Arte (ul. 1 Maja 27).

Książka jest już w Antykwarni Księgarni „Niezależna” Zbigniewa Biernackiego, to 2 grudnia będzie można ją zdobyć (na życzenie) z autografami twórców, a obecnych na żywo odpytać z sekretów powstawania publikacji.

red.