fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoPłytka wyobraźnia grozi kalectwem, a nawet śmiercią

Płytka wyobraźnia grozi kalectwem, a nawet śmiercią

Płytka wyobraźnia to kalectwo! Zrobiło się ciepło i wielu z nas zaczyna wypoczywać przy zbiornikach wodnych. Straż Miejska w Częstochowie przestrzega przed niebezpiecznymi i brawurowymi zachowaniami nad wodą.

Program „Płytka wyobraźnia to kalectwo” akcentowany jest przez strażników miejskich z referatu ds. zapobiegania zjawiskom kryminogennym wśród dzieci i młodzieży podczas szkolnych prelekcji. Strażnicy miejscy przypominają też o programie przed rozpoczęciem letnich wakacji.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej przypominają, że również w trakcie trwania wakacji należy pamiętać o bezpiecznym zachowaniu się nad wodą. Wolno kąpać się tylko w miejscach do tego wyznaczonych, gdzie nadzór nad kąpielą sprawują ratownicy. Nie należy kąpać się w rzekach i „dzikich” akwenach.

Nad wodą nie należy spożywać alkoholu i innych substancji odurzających, które są częstą przyczyną utonięć. Do basenu czy zbiornika wodnego należy wchodzić stopniowo schładzając ciało wodą. Kontakt rozgrzanego ciała z zimną wodą może grozić szokiem termicznym.

Przed skokiem do wody najpierw należy zbadać grunt i głębokość, a następnie zastanowić się nad wykonaniem skoku. Straż Miejska apeluje, aby skoki na tzw. „główkę” wykonywać – jeśli już bardzo chcemy – wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych.

Warto być także rozważnym na drogach, a przede wszystkim nie siadać za kierownicą pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie częstochowska drogówka wraz ze strażą miejską schwytali dwóch nietrzeźwych sprawców poważnych kolizji drogowych. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

LN/SM Częstochowa

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie

Popularne

- Advertisment -Nowa Deweloper - Mieszkania i domy w Częstochowie