“Plastyk” pokaże, co ma najlepszego

0
190

Tradycyjnie, jak co roku na początku grudnia Zespół Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie otwiera swoje podwoje, aby częstochowianie mogli zapoznać się z ofertą szkoły, a także jej dorobkiem artystycznym. Takie spotkanie ze sztuką odbywają się w “Plastyku” od ponad dwudziestu lat.

W tym roku szkoła zaprasza w niedzielę, 1 grudnia od godziny 10 do 16. W tym czasie będzie można obejrzeć, co powstało w ciągu ostatniego roku we wszystkich pracowniach szkoły plastycznej w Częstochowie. Oglądanie prac połączone zostanie z kiermaszem. Kupić będzie można wyroby ceramiczne, jubilerskie, a także grafiki oraz obrazy.

Warto przyjść, obejrzeć, a także kupić coś oryginalnego, na przykład na zbliżające się Mikołajki czy Boże Narodzenie, a jednocześnie pomóc szkole. Co roku bowiem fundusze uzyskane z kiermaszu przekazywane są na bezpośrednią pomoc uczniom i uzupełnienie materiałów artystycznych w pracowniach.

Jak zapowiadają organizatorzy, część wyróżnionych prac jest przeznaczona na specjalną aukcję, która wystartuje o godz. 12.

Dzień otwarty zakończy się popołudniowym spotkaniem z Mikołajem dla najmłodszych (godz. 15.30), w tradycyjnej już świątecznej, baśniowej scenerii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here