Na przystankach powieszono tablice świetlne

0
217

Na większości najważniejszych przystanków autobusowych i tramwajowych kończy się właśnie montaż urządzeń potrzebnych do uruchomienia Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej.

Na przystankach powieszono tablice świetlne 1

Miejski Zarząd Dróg i Transportu zapowiada, że do końca miesiąca mają być zamontowane wszystkie monitory, na których MPK będzie wyświetlać informacje o rzeczywistym przyjeździe i odjeździe autobusów, a także informować o ewentualnych awariach i zagrożeniach w mieście.

Prezentowane na tablicach komunikaty będą się opierały o informacje pozyskiwane z lokalizatorów GPS działających w niemal wszystkich pojazdach MPK.

Zanim uruchomione zostaną tablice przy przystankach, pasażerowie już teraz w większości przypadków mogą sprawdzić przez internet faktyczny czas przyjazdu. Sprawdzić to można na stronie: live.mpk.czest.pl.
Zintegrowany system zacznie działać z końcem roku.

Start poprzedzą testy sprzętu zaplanowane na przyszły tydzień.

W sumie cyfrowych tablic będzie pięćdziesiąt. Czterdzieści siedem stanie przy obok przystanków autobusowych i tramwajowych. Pozostałe trzy będą zamontowane przy budowanych właśnie centrach przesiadkowych przy dworcach PKP.

Tablica informacyjne zamontowane zostały na niemal wszystkich przystankach autobusowych lub tramwajowych znajdujących się przy: Al. Jana Pawła II, Al. Armii Krajowej, ul. Dekabrystów, ul. Popiełuszki, ul. Szajnowicza, ul. Kilińskiego, ul. Dąbrowskiego, Al. Wojska Polskiego, Al. NMP, Al. Kościuszki, Al. Wolności, ul. Sobieskiego, ul. Korczaka, ul. Śląskiej, Starym Rynku, ul. Nowowiejskiego, ul. Mirowskiej, ul. Kiedrzyńskiej oraz ul. Warszawskiej.

Cały system powstaje w ramach programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie”. Wartość tej inwestycji wynosi ponad 3,6 mln zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here