fbpx
Strona głównaPolecanePiroman w rękach częstochowskiej policji

Piroman w rękach częstochowskiej policji

Funkcjonariusze z Komisariatu IV Policji w Częstochowie zatrzymali 43-letniego częstochowianina, który odpowiada za podłożenie ognia w jednej z kamienic w centrum miasta. Jak ustalono, mężczyzna był także sprawdzą celowego podpalenia śmietników na terenie Częstochowy, które miały miejsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Na trop podpalacza policja wpadła po pożarze, który miał miejsce 12 marca w kamienicy przy ul. Krakowskiej w Częstochowie. Ogień nie okazał się wówczas duży, ale z powodu silnego zadymienia trzeba było ewakuować lokatorów.

Strażacy uczestniczący w akcji ustalili, że dym powstał od podpalonej celowo przez kogoś kanapy stojącej w korytarzu budynku.

W ubiegły czwartek zarzut spowodowania zagrożenia dla życia i zdrowia wielu osób usłyszał 43-latek z Częstochowy – przekazała Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie. – Śledczy ustalili, że mężczyzna celowo podpalił wersalkę, która znajdowała się w korytarzu na parterze. Nie potrafił wyjaśnić dlaczego to zrobił.

Jak się okazało, mężczyzna ten kilka lat temu na terenie Częstochowy seryjnie podpalał on pojemniki na śmieci. Decyzją prokuratora został objęty policyjnym dozorem. Częstochowianinowi grozi kara do 15 lat więzienia.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here