fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaSportPiotr Świderski przedłużył kontrakt z Eltrox Włókniarz i będzie trenerem w 2021...

Piotr Świderski przedłużył kontrakt z Eltrox Włókniarz i będzie trenerem w 2021 roku!

Kibice Eltrox Włókniarza wiedzą coraz więcej o składzie na 2021 rok. Po Kacprze Worynie i Bartoszu Smektale nową umowę w Eltrox Włókniarzu podpisał trener Piotr Świderski.

Piotr Świderki przejął zespół w końcówce sezonu 2020 po Marku Cieślaku. Zaczął od zwycięstw, ale ostatecznie nie udało mu się awansować do play-off. Eltrox Włókniarza zakończył Ekstraligę na 5. miejscu. Żużlowcy i działacze Włókniarza byli jednak zadowoleni ze szkoleniowca „nowej generacji”. Włodarze Eltrox Włókniarza z prezesem Michałem Świącikiem na czele postanowili dać szansę Świderskiemu w nowym sezonie 2021.

– Współpraca z Eltrox Włókniarzem Częstochowa zaczęła się bardzo dobrze, a mogło być jeszcze lepiej – mówi trener Piotr Świderski. – O mały włos nie awansowaliśmy przecież do fazy play-off. Myślę, że i tak mocno pociągnęliśmy ten sezon i jesteśmy z tego zadowoleni. Na tyle ta współpraca między mną, a klubem dobrze się układała, że dziś możemy powiedzieć, że dalej będę trenerem Eltrox Włókniarza Częstochowa.

Trener Świderski miał też wpływ na transfery do Włókniarza Kacpra Woryny i Bartosza Smektały, choć Woryna przez ostatnie sezony był kuszony przede wszystkim przez prezesa Świącika

– Nie ukrywam, że to bardo dobre ruchy – dodaje trener Piotr Świderski. – Cały czas zresztą miałem wiedzę na temat tych transferów. To są bardzo dobrzy zawodnicy. To ciągle jest młodzież, ale już bardzo doświadczona i utalentowana

Piotr Świderski przedłużył kontrakt z Eltrox Włókniarz i będzie trenerem w 2021 roku! 1

Piotr Świderski urodził się w 1983 roku w Gostyniu. Zadebiutował w Kolejarzu Rawicz. Jeździł też w klubach z: Wrocławia, Zielonej Góry, Rybnika, Tarnowa, Gdańska, Gniezna i Gorzowa. W 2005 roku został 5.zawodnikiem w IMŚJ. Jest też Drużynowym Mistrzem Polski z Atlasem Spartą Wrocław. Jest też ekspertem telewizyjnym.

Foto: Materiały prasowe klubu

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -