fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneOd dzisiaj zamknięte teatry, kina, a także galerie handlowe

Od dzisiaj zamknięte teatry, kina, a także galerie handlowe

Od dzisiaj zamknięte teatry, kina, a także galerie handlowe.

Nowe obostrzenia związane z sytuacją epidemiczną obowiązywać będą co najmniej 3 tygodnie. Jeśli chorych przybędzie, rząd wprowadzi „narodową kwarantannę”, czyli podobnie jak wiosną, wszyscy zostaniemy zamknięci w domach.
Wchodzące w życie dziś nowe zasady dotyczą w dużej mierze handlu oraz kultury.


Jeśli chodzi o handel, to od dzisiaj zamknięte zostają galerie handlowe. Działać w nich mogą jedynie apteki, drogerie, sklepy spożywcze, poczty, a także punktu usługowe, np. zakłady fryzjerskie.


W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych ma jednego klienta musi przypadać 10 metrów kwadratowych. W większych placówkach limit ten wynosi 15 metrów kwadratowych na osobę.

Nadal obowiązują tzw. godziny dla seniorów.
Rząd zamknął także sklepy meblowe o powierzchni powyżej 2000 metrów kwadratowych, a jednocześnie dopuścił pracę marketów budowlanych, także tych największych.


Cała kultura od dziś praktycznie zamknięta. Nie można iść do teatru, kina, galerii, muzeum czy biblioteki.


Wprowadzono również nowe limity liczby osób, które mogą uczestniczyć w msza świętych. W kościołach na jednego wiernego musi od dzisiaj przypadać 15 metrów kwadratowych.


Nadal zamknięte pozostają lokale gastronomiczne, a także siłownie, kluby fitness oraz baseny.
Wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności.
W hotelach mogą przebywać wyłącznie goście podróżujący służbowo.


Od poniedziałku wchodzą w życie zmiany w oświacie. Nadal uczelnie i szkoły ponadpodstawowe prowadzić będą działalność wyłącznie online. Po uczniach klas 4-8 szkół podstawowych od 9 listopada także młodsi uczniowie podstawówek przechodzą na zdalne nauczanie. Póki co, przedszkola i żłobki pracują bez zmian.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -