fbpx

Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa

41-letni Piotr Obidziński został przedstawiony w środę jako nowy prezes zarządu Rakowa Częstochowa. Od 1 marca na stanowisku zastąpi odchodzącego sternika częstochowskiego klubu Adama Krawczaka.

Zmiana prezesa zarządu w momencie, gdy Raków jest liderem PKO BP Ekstraklasy, została odebrana przez kibiców jako zaskoczenie. Okazało się, że Adam Krawczak sam złożył wypowiedzenie, bo będzie realizował się w innym sportowym projekcie, ale w dyscyplinie sportu związanej z motoryzacją. Następcą Krawczaka został 41-letni Piotr Obidziński. Ostatnio szefował Wiśle Kraków, przed tym, jak stery w „Białej Gwieździe” przejął Dawid Błaszczykowski.

Obidziński studiował w Polsce i Europie. Za sobą ma pracę w europejskich i światowych firmach. Od początku 2019 roku do kwietnia 2020 „ratował” Wisłę Kraków i wyprowadził ją na prostą… Z zamiłowania jest żeglarzem.

– Walczymy o cele, o jakich jeszcze niedawno mogliśmy pomarzyć – mówi właściciel Rakowa Michał Świerczewski. – To szansa, ale jednocześnie potencjalne zagrożenia, których jesteśmy świadomi. Na pewno zdajemy sobie sprawę z naszych słabości. Przed nami bardzo wymagający okres, dlatego chcemy się do niego jak najlepiej przygotować, stąd dołączenie na stałe Piotra Obidzińskiego do zarządu. Wierzę, że jego bogate doświadczenie pomoże nam w realizacji kolejnych wyzwań.

Podczas środowej konferencji prasowej zjawili się przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Wojciech Cygan, a także nowy prezes Piotr Obidziński i powołany kilkanaście dni temu na stanowisko wiceprezesa Dawid Krzętowski. Nowy prezes Rakowa mówił o bliższych i dalszych celach. Na początku podziękował jednak za zaufanie. – W pierwszych słowach chciałby serdecznie podziękować za zaufanie Michałowi Świerczewskiemu, Wojtkowi Cyganowi i całej społeczności decyzyjnej Rakowa – mówi Piotr Obidziński. – To jest ogromne wyróżnienie w tak ważnym i newralgicznym momencie wspólnie z Dawidem objąć stery klubu. Muszę też podziękować mojemu obecnemu ciągle pracodawcy, że po raz kolejny w kilkunastoletniej historii współpracy pozwala mi na przeplatanie sportu profesjonalnego z pracą. Jestem zawodowym menedżerem zarówno z wykształcenia jak i z kilkunastoletniej kariery stricte w biznesie. Zawsze od początku studiów moja działalności związana z edukacją biznesową czy pracą w biznesie czy też w doradztwie przeplatana była sportem profesjonalnym i organizacją dużych eventów sportowych i organizowaniem zarówno pieniędzy jak i dowożeniem poważnych projektów sportowych w różnych dyscyplinach. Moja miłość do piłki i związek z piłką jest wielopokoleniowy.

Nowy prezes Rakowa w dłuższym wywiadzie przedstawił też plany krótkoterminowe i długoterminowe Rakowa…

AK, fot: AK

Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa 2
Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa 3
Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa 4
Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa 5
Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa 6
Piotr Obidziński został nowym prezesem Rakowa Częstochowa 7