fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePiłkarze Rakowa w czwartek grają ostatni sparing w Turcji, a w piątek...

Piłkarze Rakowa w czwartek grają ostatni sparing w Turcji, a w piątek wracają do Częstochowy

18-dniowe zgrupowanie piłkarzy Rakowa powali dobiega końca. W czwartek częstochowianie rozegrają czwarty sparing na „tureckiej ziemi” z Zorią Ługańsk. Czy czerwono-niebiescy pokonają drużynę z Ukrainy?

Piłkarze Rakowa na 18-dniowe zgrupowanie do tureckiego Belek wyruszyli 10 stycznia. Czas biegnie szybko więc i zgrupowanie powoli dobiega końca. Kibice Rakowa już są myślami przy meczu PKO BP Ekstraklasy z Wisłą Kraków. Mecz z „Białą Gwiazdą” Raków rozegra 6 lutego o godz. 15 na Miejskim Stadionie Raków przy ul. Limanowskiego 83.

Do najbliższego piątku piłkarze Rakowa będą przebywać w Turcji, a w czwartek rozegrają czwarty i ostatni sparing z Zorią Ługańsk (Ukraina).

– Mecz odbędzie się o godz. 15 czasu polskiego – informuje rzecznik prasowy Rakowa Michał Szprendałowicz.

Raków ma już za sobą 3 rozegrane sparingi, a w każdym z nich trener Marek Papszun korzystał z innej wyjściowej jedenastki. Czerwono-niebiescy przegrali z Rapidem Bukareszt (Rumunia) 1:2 pokonali 3:0 FC Navbahor Namangan (Uzbekistan) oraz zremisowali z mistrzem Gruzji Dinamo Batumi 3:3. Jak podopieczni trenera Marka Papszuna zagrają w czwartym i ostatnim sparingu w Turcji? Można spodziewać się, że w meczu wystąpi już Rumun Deian Sorescu. Blisko gry w Rakowie jest też drugi Rumun Bogdan Racovitan, który ma być trzecim nowym piłkarzem Rakowa podczas zimowego okresu przygotowawczego.

Raków poinformował też we wtorek, że rozwiązał kontrakt z Jakubem Apolinarskim. Ten zawodnik do Rakowa trafił na początku 2019 roku. W Rakowie zagrał tylko 5 razy w Ekstraklasie i to w sezonie 2019/20 więc kibicom może już się mało kojarzyć. Grał też na wypożyczeniu m.in. w Warcie Poznań i GKS Jastrzębie, a ostatnią rundę jesienną spędził w rezerwach Rakowa w IV lidze.

AK, foto: Jakub Ziemianin (rakow.com)

Piłkarze Rakowa w czwartek grają ostatni sparing w Turcji, a w piątek wracają do Częstochowy 1
Piłkarze Rakowa w czwartek grają ostatni sparing w Turcji, a w piątek wracają do Częstochowy 2
Piłkarze Rakowa w czwartek grają ostatni sparing w Turcji, a w piątek wracają do Częstochowy 3
Piłkarze Rakowa w czwartek grają ostatni sparing w Turcji, a w piątek wracają do Częstochowy 4
WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -