Piłkarze Rakowa rozegrali w piątek sparing z Górnikiem Zabrze

Piłkarze Rakowa Częstochowa wykorzystując przerwę w rozgrywkach PKO BP Ekstraklasy na mecze reprezentacji rozegrali w piątek sparing z Górnikiem Zabrze. Częstochowianie ulegli 1:3.

Sparing odbył się na obiekcie Znicza Kłobuck i był miał być zamknięty dla kibiców. Trener Rakowa Marek Papszun miał do dyspozycji ograniczoną ilość zawodników z uwagi na reprezentacyjne występy lub urazy.

Spotkanie lepiej rozpoczęli piłkarze Górnika, którzy już w 4. minucie objęli prowadzenie. Po kwadransie gry był remis 1:1. W drugiej połowie Górnik zdobył dwie bramki i ostatecznie wygrał 3:1.

Sparing z Górnikiem był etapem przygotowań do meczu w Warszawie, gdzie Raków zmierzy się 1 kwietnia z Legią.

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa)

Raków Częstochowa – Górnik Zabrze 1:3 (1:1)

Bramki: 0:1 Bergstrom (4.), 1:1 Musiolik (15.), 1:2 Pacheco (65.), 1:3 van den Hurk (69.)

Raków: I połowa – Raków: Kovacević – Svarnas (33. Rundić), Petrasek, Arsenić, Berggren, Nowak, Tudor, Kun, Cebula, Wdowiak, Musiolik.

II połowa – Raków: Kovccević – Arsenić (60. Svarnas), Petrasek, Rundić, Berggren, Kochergin, Wdowiak (74. Kubik), Kun, Cebula (60. Nowak), Sukiennicki, Ivi Lopez.