Piłkarze PSV Eindhoven lepsi od Rakowa

W pierwszym sparingu w Holandii Raków Częstochowa przegrał z PSV Eindhoven 2:4.

Piłkarze Rakowa przebywają na 9 dniowym zgrupowaniu w Holandii. W pierwszym z trzech zaplanowanych sparingów zmierzyli się z holenderskim PSV Eindhoven. Częstochowianie przegrali 2:4, ale na pewno z tego meczu wyniosą doświadczenie.

Raków objął prowadzenie w 33. minucie po golu Gustava Berggrena. Gospodarze szybko wyrównali i podwyższyli na 2:1. Tuż przed przerwą drugiego gola dla Rakowa zdobył Ivi Lopez, który wykorzystał rzut karny.

W drugiej części meczu bramki zdobywali już tylko piłkarze PSV. Na listę strzelców wpisali się Yorbe Vertessen i Savio. Ostatecznie to trener gospodarzy Ruud van Nisterlooy mógł cieszyć się ze zwycięstwa swojego zepsołu.

Podopieczni trenera Marka Papszuna drugi sparing rozegrają w środę. W stolicy Belgii zmierzą się z Anderlechtem Bruksela.

MR-K, fot: Jakub Ziemianin (Raków Częstochowa

PSV Eindhoven – Raków Częstochowa 4:2 (2:2)

Bramki: 0:1 Berggren (33.), 1:1 Colyn (38.), 2:1 Madueke (40.), 2:2 Ivi Lopez (44.), 3:2 Vertessen (72.), 4:0 Savio (80.).

Rakków: I połowa: Raków: Kovacević – Arsenić, Petrášek, Svarnas, Tudor, Lederman, Berggren, Kun, Kochergin, Lopez, Piasecki

II połowa: Kovacević – Rundić, Petrasek (71. Niewulis), Svarnas (71. Racovițan), Tudor (60. Długosz), Papanikolaou, Berggren (60. Lederman), Kun (60. Sorescu), Wdowiak, Lopez (71. Szelągowski), Piasecki (60. Musiolik).