fbpx
Strona głównaPolecane"Piłeś, nie jedź!". Częstochowska policja od początku roku ujawniła na drogach regionu...

“Piłeś, nie jedź!”. Częstochowska policja od początku roku ujawniła na drogach regionu blisko 400 pijanych kierowców

“Piłeś, nie jedź!” – apeluje częstochowska policja. Nietrzeźwi kierowcy na naszych drogach, to ciągle poważny problem i zagrożenie dla innych.

Niestety nie ma praktycznie dnia, w którym media nie donosiłyby o tragediach, jakie spowodowali pijani kierowcy. Wszystkimi wstrząsnął niedawny wypadek w Stalowej Woli, gdzie nietrzeźwy mężczyzna wsiadł do samochodu i zabił jadące prawidłowo innym autem małżeństwo. Ofiary tego wypadku osierociły troje małych dzieci, a jadący z nimi dwulatek cudem uniknąć śmierci. W naszym regionie także odnotowano w miniony weekend tragiczny wypadek, który spowodował pijany kierowca. 23-latek śmiertelnie potrącił jadącą na rowerze 16-latkę. Wypadek wydarzył się w Kruszynie. Kierowca miał 1,7 promila alkoholu. Sąd Rejonowy w Częstochowie tymczasowo aresztował podejrzanego na trzy miesiące.

Jak podliczyła Komenda Miejska Policji w Częstochowie, od początku roku na częstochowskich drogach doszło do 84 zdarzeń drogowych w tym 15 wypadków w których 14 osób zostało rannych, a dwie poniosły śmierć.

– W każdym przypadku sprawcą tych zdarzeń był kierujący po alkoholu – informuje Sabina Chyra-Giereś, rzeczniczka częstochowskiej policji. – Aby ograniczyć i wyeliminować jak największą ilość nietrzeźwych kierujących podczas codziennej służby częstochowscy policjanci kontrolują i sprawdzają stan trzeźwości kierowców. W tym roku zatrzymali już 378 kierujących pod wpływem alkoholu.

Ponieważ problem z pijanymi za kierownicą samochodu jest tak olbrzymi, drogówka sprawdza trzeźwość kierowców przy okazji każdej akcji na drogach. Tak było między innymi w czasie niedawnej akcji “Prędkość”, której jak nazwa wskazuje głównym celem było sprawdzenie szybkości, z jaką poruszają się samochody.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here