fbpx
Strona głównaPolecaneKina w Częstochowie. "Czarna wdowa" i inne filmy, które na weekend szykują...

Kina w Częstochowie. “Czarna wdowa” i inne filmy, które na weekend szykują OKF i Cinema City

Z myślą o tych, którzy chcieliby spędzić weekend w sali kinowej, prezentujemy propozycje wybrane z repertuaru OKF i Cinema City. W pierwszym króluje “Supernova”, w drugim – “Czarna wdowa”.

Korzystając z tego, że kina w Polsce pozostają otwarte, kinomani mogą skorzystać z tej okazji i nadrobić pandemiczne zaległości. Weekend w klimatyzowanej sali kinowej, może być też dobrą alternatywą dla upałów.

OKF – Kino Studyjne “Iluzja” (Al. NMP 64) ma w weekendowym repertuarze m.in. głośny dramat “Supernova”, której reżyserem jest Harry Macqueen. „Prawdziwe arcydzieło!” – okrzyknęli film krytycy. Bohaterami są tu Sam i Tusker, którzy są razem od ponad 20 lat. Kiedy okazuje się, że niedługo mogą zostać rozdzieleni przez chorobę Tuskera, wyruszają w długą podróż i cieszą się z każdej spędzonej wspólnie chwili. Z każdym kolejnym dniem odkrywają jednak, że podchodzą zupełnie inaczej do tego, co jeszcze przed nimi, a ich związek zostaje wystawiony na najtrudniejszą próbę. Parę grają Colin Firth i Stanley Tucci.

Kina w Częstochowie. "Czarna wdowa" i inne filmy, które na weekend szykują OKF i Cinema City 1
“Supernova” (mat. OKF)

Wśród propozycji jest również propozycja z Finlandii “W co grają ludzie”, za reżyserię której odpowiada Jenni Toivoniemi. – W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru. Słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie dzisiejszych trzydziestokilkulatków – czytamy o filmie.

Kina w Częstochowie. "Czarna wdowa" i inne filmy, które na weekend szykują OKF i Cinema City 2
“W co grają ludzie” (mat. OKF)

W weekend w OKF-ie można obejrzeć też polską produkcję, czyli “Miasto” w reżyserii Marcina Sautera. -Samotny Detektyw przybywa do miasta, by rozwikłać zagadkę tajemniczego morderstwa. Szybko staje się pionkiem w grze, toczonej między lokalnym gangsterem – Wielkim, a Profesorem – twórcą epokowych wynalazków. Sprawy komplikują się jeszcze bardziej, kiedy stróż prawa poznaje Piosenkarkę – obiekt pożądania zarówno Profesora, jak i Wielkiego. Wkrótce miasto i jego ulice staną się świadkami nieprawdopodobnych wydarzeń, a sam Detektyw odkryje zaskakującą prawdę o samym sobie – tak brzmi opis filmu.

W obsadzie znaleźli się m.in. Bartłomiej Topa, Karolina Gruszka, Mirosław Kropielnicki i Robert Więckiewicz.

Kina w Częstochowie. "Czarna wdowa" i inne filmy, które na weekend szykują OKF i Cinema City 3
“Skąd się biorą sny” (mat. OKF)

“Iluzja” nie zapomina też o najmłodszych widzach proponując im seans z cyklu “Wakacyjny Iluzjonista”. Tym razem mogą obejrzeć animację “Skąd się biorą sny”. To pełen dobrej energii film o tym, że wyobraźnia nie ma granic, a wędrówka w głąb własnego umysłu może przynieść niespodziewane przygody.

Szczegółowy repertuar kina można znaleźć na: www.okf.czest.pl. Bilety na seans familijny kosztują 13 zł, a na pozostałe – 15 zł (ulgowe) i 17 zł (normalne).

Cinema City Wolność i Galeria Jurajska

Na ekranach multipleksów bezapelacyjnie króluje wyczekiwana od dawna “Czarna Wdowa” (przez wzgląd na pandemię data premiery była bowiem zmieniana). W roli głównej oczywiście Scarlett Johansson.

-W wyniku niebezpiecznego spisku i podejrzanych powiązań sprzed czasów drużyny Avengers, Natasha Romanoff aka Czarna Wdowa musi skonfrontować się z mrocznymi echami swojej przeszłości. Bohaterka stawia czoła groźnemu, potężnemu przeciwnikowi, który nie cofnie się przed niczym, by ją zniszczyć – zapowiada dystrybutor.

Johansson towarzyszą na ekranie m.in. Florence Pugh, Rachel Weisz, David Harbour i William Hurt. “Czarna wdowa” wyświetlana jest w wersji 2 i 3D.

Wielbicieli kina akcji zainteresują z pewnością takie propozycje jak “Bodyguard i żona zawodowca”, “Szybcy i wściekli 9” czy “Nikt”. W pierwszym grają m.in. Ryan Reynolds, Samuel L. Jackson i Salma Hayek, w drugim – Vin Diesel i Tyrese Gibson. Ostatnia z wymienionych produkcji to film scenarzysty “Johna Wicka”. Główne role grają tu zaś Bob Odenkirk, Aleksey Serebryakov, Christopher Lloyd oraz Connie Nielsen.

Z myślą o tych, którzy chcą się w kinie bać, Cinema City ma w repertuarze horrory “Obecność 3: Na rozkaz diabła” oraz “Sanktuarium”.

Przeważają jednak propozycje przygotowane z myślą o najmłodszych. Tę grupę zainteresują z pewnością takie obrazy jak: “Elfiki”, “Kosmiczny mecz” Nowa era”, “Luca”, “Mustang z Dzikiej Doliny: Droga do wolności”, “Piotruś Pan i Alicja w Krainie Czarów” oraz “Raya i ostatni smok”.

Repertuar kin Cinema City Wolność i Cinema City Galeria Jurajska można znaleźć na www.cinema-city.pl. Bilety normalne z okularami 3D kosztują 27 zł, a ulgowe – 24 zł. Na filmy 2D bilety normalne kosztują 22 zł, a ulgowe – 18 zł.

ZS

Czytaj także: eFKA w Częstochowie. Trzy dni festiwalowych atrakcji z udziałem 150 twórców

- Advertisment -spot_img

Popularne