fbpx

Co powinno znaleźć się na miejskim terenie piknikowym?

W ciepłe dni chętnie spędzamy czas na świeżym powietrzu. Może być to własny ogródek czy choćby balkon, a w mieście – teren piknikowy. W drugim przypadku wizyta zazwyczaj trwa przynajmniej kilka godzin, a nierzadko większość popołudnia. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się, czego nie powinno w takiej strefie zabraknąć. Co musi się w niej znaleźć, aby piknik był udany i wszyscy dobrze się bawili niezależnie od wieku. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Miejsce na piknik w mieście

Miejskie strefy relaksu znajdują się zwykle w atrakcyjnej lokalizacji. Można je znaleźć np. w parku, nad jeziorem albo rzeką. Warto jednak pamiętać, że nie wystarczą ładne widoki, aby w danym miejscu zatrzymać ludzi na dłużej. Potrzebna będzie odpowiednio przygotowana infrastruktura (w tym WC czy wygodne ławki). Oprócz tego teren należy zaprojektować tak, aby mieszkańcy lubili go odwiedzać. Dobrym pomysłem może być rozstawienie w strategicznych punktach udogodnień takich jak grille ogrodowe betonowe. Na pewno znajdzie się wielu chętnych na skorzystanie z jednego z nich.

Niektórzy twierdzą, że grillowanie to sport narodowy Polaków. Nie ulega wątpliwości, że uwielbiamy to robić i wyciągamy grille, gdy tylko temperatura na to pozwoli. Możliwość przygotowania jedzenia w ładnie zagospodarowanym miejscu przyciągnie rzesze miłośników karkówki czy grillowanych warzyw. Miejskie tereny piknikowe są zwykle oblegane przez tłumy, więc warto dołożyć starań, aby zapewniały odwiedzającym odpowiednie warunki.

Dlaczego wyroby betonowe to świetny pomysł?

Przestrzeń, w której pojawia się wiele osób, powinna być dobrze zorganizowana pod każdym względem. Nie chodzi przy tym jedynie o miejsca do siedzenia, kosze na śmieci czy dostęp do mobilnych kabin WC. Świetnym rozwiązaniem będą również estetyczne, a zarazem trwałe elementy dekoracyjne. Jako przykład mogą posłużyć donice betonowe wysokie. Beton to materiał uniwersalny, pasujący do każdego stylu. Ponadto charakteryzuje się wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, mróz, wilgoć oraz inne zagrożenia, które mają negatywny wpływ na wygląd i strukturę.

Produkty z tego tworzywa z łatwością przetrwają wiele lat. Nie wymagają specjalnego traktowania, pielęgnacji czy zabezpieczania przed zimą. Nie trzeba ich przenosić w bezpieczne miejsce ani konserwować. To rozwiązanie ekonomiczne, a także bardzo wygodne, co ma znaczenie dla osób projektujących strefy w przestrzeni miejskiej. Z powodu praktyczności oraz designu coraz częściej wybierają je posiadacze działek i posesji z ogrodem.

Gdzie kupić ogrodowe dodatki z betonu?

Wyroby wykonane z betonu wykazują wysoką odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Prezentują się dobrze w większości aranżacji, zarówno na terenach prywatnych, jak i w strefach dostępnych dla każdego. Warto wziąć je pod uwagę przy planowaniu przestrzeni w miastach, bo to inwestycja na lata. Ponadto lepiej je zamawiać u renomowanych producentów takich jak KĘSBET. Marka oferuje betonowe donice, grille, a także ławy, stoły i leżaki. Przejrzyj jej katalog, jeśli szukasz tego typu produktów.