fbpx

Starokrzepice: Pijany rowerzysta spowodował kolizję

W Starokrzepicach pijany rowerzysta doprowadził do kolizji z osobówką. 61-latek miał w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń. Kierujący jednośladem za swoje zachowanie został ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 3520 złotych.

W poniedziałek, 28 listopada o godzinie 17 oficer dyżurny z kłobuckiej komendy otrzymał zgłoszenie o kolizji, którą na ulicy Oleskiej w miejscowości Starokrzepice spowodował rowerzysta. Zgłaszający prosił o przyjazd policji, gdyż podejrzewał, że kierujący jednośladem jest pijany.

Na miejsce został wysłany patrol z kłobuckiej drogówki. Mundurowi ustalili, że 61-latek jadąc rowerem od strony miejscowości Krzepice zjechał nagle na środek jezdni i doprowadził do kolizji z wyprzedzającym go pojazdem renault.

Badanie stanu trzeźwości 37-letniego kierowcy wykazało, że jest trzeźwy, podczas gdy rowerzysta miał ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości został ukarany mandatami karnymi o łącznej kwocie 3520 złotych.

LN/KMP Kłobuck