fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaBezpieczeństwoPijany kierowca chciał przekupić częstochowskich policjantów 200 tys. zł

Pijany kierowca chciał przekupić częstochowskich policjantów 200 tys. zł

Częstochowscy mundurowi zatrzymali 45-latka, który, jak wynikało ze zgłoszenia, chciał pijany kierować samochodem. Mężczyzna chciał wykupić się, proponując ponad… 200 tys. zł łapówki.

Do zdarzenia doszło pod koniec 2021 r. Policjanci z komisariatu I w Częstochowie otrzymał zgłoszenie od świadków, że pijany kierowca wsiadł za kierownicę auta.

Zgłaszający wyciągnęli kluczyki ze stacyjki i zaalarmowali policjantów. Po chwili na miejsce przyjechali mundurowi. Podczas legitymowania 45-latek, który wysiadł zza kierownicy swojego pojazdu i zataczał się. Funkcjonariusze wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie wykazało, że miał w organizmie prawie 2,5 prom. alkoholu.

Gdy mundurowi przeprowadzali niezbędne formalności, mężczyzna wyciągnął plik gotówki. Chciał wręczyć ją policjantom mówiąc, żeby się z nim „dogadali”. Nawet po tym, jak został poinformowany, że popełnia przestępstwo, 45-latek jeszcze kilka razy próbował wręczyć gotówkę policjantom. Łapówka wynosić miała ponad 200 tys. zł.

Częstochowianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał prokuratorski zarzut. Za usiłowanie skorumpowania mundurowych grozi mu do 10 lat więzienia.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -